Sztuka i Ruch (IV) – malowanie tuszem i ekoliną motywu ziemi

Lista życzeń Udział
Udostępnij kurs
link do strony
Udostępnij w mediach społecznościowych

O kursie

Na tym kursie nauczysz się malować tuszem i ekoliną, motywu ziemi. Stosując, wymiennie obie techniki poznasz jak używać różnych kolorów, aby oddać charakter gleby i jak jednocześnie pracuje się, doskonaląc, formę i kreskę stosując czarny tusz. Motywem, nad którym będziemy, pracować i go zgłębiać, to motyw ziemi, rozwinięty o formę kamieni, gór i pagórków.

Jest to jednocześnie dobra okazja, aby poznać nowe ćwiczenie ze skarbnicy qigongu, Stojąc jak drzewo, odnosi się ono do pojęcia „zakorzeniania się” oraz utrzymywania kontaktu z ziemią i naturą.

Ziemia, na której stoimy, która nas utrzymuje, żywi, stanowi o jakości naszego życia, to świetny temat do artystycznych ćwiczeń. Wzmóżmy, więc naszą wrażliwość i uważność na to, czym jest i jak wygląda Ziemia.

Zadajmy sobie pytanie: jak wygląda, jak pachnie, jakie ma kolory i kształty? Poruszmy więc i naszą kreatywność, a zdania malarskie, niech przyniesie nam zestrojenie oraz spokój ciała i umysł.Poznasz warsztat, za pomocą którego artyści uwieczniali pejzaż z widokiem na pola, góry czy z widokiem na rozoraną ziemię.

Praca twórcza i wolne ruchy ręki sprzyjają spowolnieniu i pełnemu świadomości malowaniu. To wszystko przekłada się na możliwość większego zagłębienia w temat oraz na pełne skupienie i bycie w „tu i teraz”. Malowanie to wspaniałe ćwiczenie uważności, ale także koncentracji na oddechu i na tym, co się robi i w jaki sposób. Czas ze sobą to inwestycja w swoje zdrowie i harmonię ducha oraz umysłu, a poświęcony twórczej pracy podnosi poziom dobrego samopoczucia oraz zadowolenia, wzbudza ciekawość i kreatywność również w innych obszarach życia.

Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

 • Jeśli zależy ci na polepszeniu jakości życia, na swobodniejszym poruszaniu się, na głębszym kontakcie z własnym ciałem i umysłem, na rozbudzeniu swojej kreatywności przez malowanie, poznawaniem naturalnych technik prozdrowotnych odzyskiwania i zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia, ten kurs jest dla ciebie.

Zawartość kursu

Malowanie tuszem i ekoliną motywu ziemi

 • Wstęp
  01:00
 • Przygotowanie ciała
  09:32
 • Stanowisko pracy
  04:00
 • Ćwiczenia wprowadzające
  06:44
 • Grudki ziemi
  14:27
 • Pejzaż
  08:21
 • Pejzaż – podsumowujące
  11:38

Dodatki

Oceny i recenzje studentów

Brak jeszcze recenzji
Brak jeszcze recenzji