Szkoła Taiji i Qigongu

Taiji / qigong stacjonarnie

Koncentrujemy się na dalekowschodnich technikach pracy z ciałem i umysłem, w szczególności na taiji i qigongu.

Naszym stylem taiji jest Stary Styl Yang (Yangjialaojia), wymagający regularności i samodyscypliny. Jest to systematyczna nauka długiej, tradycyjnej formy, składającej się z 83 sekwencji. Poznanie fizycznej struktury ruchów całej formy zajmuje co najmniej rok, w zależności od osobistego zaangażowania. Wartością jest poznanie stylu, który  w dalszej praktyce stanowi wspaniale narzędzie do utrzymania zdrowia, spokoju umysłu i ducha, odzyskania elastycznych mięśni, ścięgien i powięzi. Jest to również sprawdzony sposób poznania siebie, własnych ograniczeń, jest też źródłem praktycznej wiedzy o tym jak te ograniczenia pokonywać.
Uczymy również tradycyjnych form Yangjialaojia z bronią (np. szabla, miecz, kij). Warunkiem rozpoczęcia nauki tych form jest opanowanie formy ręcznej na poziomie „białym”.
Organizujemy także warsztaty i kursy qigongu, zwłaszcza w jego taoistycznej tradycji „wewnętrznej alchemii”, ściśle powiązanej z tradycyjną medycyną chińską i obejmującej prozdrowotne praktyki koordynujące ciało, oddech i umysł.
Jeśli w swoich treningach szukasz efektywności, wydajności i dodatkowej motywacji, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie praca w grupie, gdzie pod okiem instruktora poszerzysz swoją wiedzę, a grupa będzie stanowić dodatkową motywację do samodzielnej praktyki. Nasze regularne zajęcia stacjonarne odbywają się w kilku lokalizacjach na terenie Warszawy zgodnie z kalendarzem.
Opłaty za zajęcia należy wpłacać gotówką / kartą na miejscu lub przelewem przed zajęciami na konto nr 08 1240 6218 1111 0010 5827 8535 (Bank PKO SA).
Zajęcia płatne z góry powinny być opłacone do 10-go każdego miesiąca. Przy dokonywaniu opłat przelewem należy mieć do wglądu potwierdzenie dokonania przelewu (wersja papierowa lub elektroniczna)
W przypadku zawieszenia zajęć na okresy świąteczne lub z innych powodów, opłaty miesięczne zostaną proporcjonalnie zredukowane.

ZAJĘCIA STACJONARNE – CENNIK

Qigong

Wejście jednorazowe

45 zł/ zajęcia

Taiji

(1,5 godz., 1x / tydzień)

160 PLN/ miesiąc

Taiji

(1,5 godz., 2 x / tydzień)

260 PLN/ miesiąc

Fundacja organizuje szkolenia i różne wydarzenia o charakterze edukacyjnym, bezpłatne bądź odpłatne dla uczestników. Zgodnie ze statutem, jakiekolwiek dochody Fundacji Dantian są w całości przekazywane na realizację jej celów statutowych.

Osoba, która nie jest w stanie opłacić pełnych opłat za płatne zajęcia/wydarzenia organizowane przez Fundację, może w całości lub częściowo być zwolniona z opłat. W takich przypadkach należy powiadomić wcześniej ustnie lub mailem organizatorów celem rejestracji i uzyskać ich akceptację.

TRENINGI W PRZYRODZIE

Łazienki Królewskie, przed Starą Kordegardą, cały rok
sobota i niedziela (9.00-10.00) wstęp wolny

TRENINGI ONLINE - Platforma edukacyjna QiFit

Idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu spotkać się osobiście lub mieszkają poza Warszawą. Trening dopasowany do Ciebie i czasu jakim dysponujesz. Jeśli potrzebujesz, możesz skorzystać z konsultacji przed rozpoczęciem treningów. Po tym jak opowiesz nieco o swoim stylu życia oraz po przeanalizowaniu wspólnie Twoich nawyków ruchowych, dopasujemy odpowiedni dla Ciebie zestaw ćwiczeń. Jeśli potrzebujesz, pomożemy Ci zalogować się do naszej bazy wiedzy i praktyki – platformy edukacyjnej QiFit (czyt. CziFit).

Link: https://www.qifit.pl/p/subskrypcja-qifit

1. TAIJI
Ruch w harmonii i jedności przeciwieństw YIN i YANG, jako podstawa pozostawania sprawnym i zdrowym

3. W QiFit poznasz aktywności bazujące na starożytnych systemach ćwiczeń prozdrowotnych, doskonalonych przez setki lat, takich jak Taiji i Qigong. Doświadczysz ruchu zgodnego z naturą, na który patrzy się równie przyjemnie jak na drzewa kołysane wiatrem lub fale dobijające do brzegu

2. QIGONG
Ćwiczenia do odnajdywania równowagi i swobodnego przepływu energii witalnej w ludzkim ciele

4. Co znajdziesz na QiFit?
– Akupresura i automasaż
– Sesje oddechowe
– Medytacje prowadzone
– Kursy, Artykuły, Wywiady, Podcasty

AKADEMIA DANTIAN I UNIWERSYTET OTWARTY AKADEMII DANTIAN

Akademia Dantian jest jednostką certyfikującą Fundacji, organizującą szkolenia o charakterze kształcenia ustawicznego, na żywo lub/i online. Pozytywne ukończenie każdego szkolenia i zdanie egzaminu na określony poziom zostaje poświadczone dyplomem lub certyfikatem.

W Uniwersytecie Otwartym Akademii Dantian znajdziesz darmowe materiały nad którymi pracujemy od wielu lat w celu szerzenia i przekazywania wiedzy, jaką zgromadziliśmy na ścieżce własnej nauki i praktyki taiji i qigongu.

Materiały Akademii Dantian i jej Uniwersytetu Otwartego znajdują się na  https://qifit.pl/p/akademia-dantian

Co nam dało taiji?

Bogdan

1. Sprawiają mi przyjemność powolne, płynące ruchy formy ręcznej, dynamika formy szabli czy dążenie do precyzji w formie miecza.
2. Regularna praktyka zwiększyła zakres ruchów mojego ciała i sprawiła,że zniknęły dolegliwości związane z wielogodzinną pozycją siedzącą przed ekranem monitora.
3. Zrzuciłem zbędne kilogramy, czuję się lekko, z większym dystansem podchodzę do tzw. problemów dnia codziennego.

Ela

1. Bo spotkałam na swojej drodze mistrza Jana Glińskiego, człowieka o otwartym sercu, niezwykłej cierpliwości i serdeczności dla wszystkich.
2. Bo pomaga mi to utrzymać równowagę psycho-fizyczną.
3. Bo pozbyłam się bólu kręgosłupa.
4. Bo pozbyłam się ataków astmy oskrzelowej.
5. Bo w grupie ludźmi z Dantian poszerzam moją świadomość i rozwijam się duchowo za co jestem niezmiernie wdzięczna.
6. Bo jestem odważna.
7. Bo sprawia mi to przyjemność.

Andrzej

1. Praktyka taiji jest kontynuacją mojej wcześniejszej drogi sztuk walki, gdyż umożliwia mi podtrzymanie specyficznej sprawności fizycznej i zdolności wyniesionych z wieloletnich treningów taekwondo.
2. Taiji jest dla mnie rodzajem „skrzynki na narzędzia”, z której, w zależności od potrzeb, mogę wybrać ćwiczenia, które pozwalają mi na kształtowanie cech przydatnych do utrzymania zdolności bojowych lub tych, które służą zachowaniu dobrego zdrowia.

Edyta

1. Lepiej się czuje fizycznie i psychicznie
2. Moja odporność podniosła się i rzadziej łapię przeziębienia
3. Dobrze sypiam
4. Mam lepszy kontakt z sobą
5. Uczę się od najlepszych, jednego z najpiękniejszych stylów Yang Taiji: Yang Jia Loa Jia
6. Sobotę i niedzielę rano spędzam w fajnym towarzystwie w parku

Marzena

1. Czuję się szczęśliwa i zdrowa
2. Mam energię
3. Lubię poznawać nowe ruchy
4. Interesuję się Azją i Kulturą Wschodu
5. Dla towarzystwa
6. Taiji to dla mnie samorozwój
7. Odpręża mnie taiji i relaksuje

Katarzyna

1. Mimo że nie byłam wielbicielką tego rodzaju ruchu i miałam nikłe pojęcie o taiji, doświadczenia płynące z ciała po ćwiczeniach spowodowały, że zakochałam się, szczególnie w płynności i harmonii jaką daje!
2. Taiji wzmocniło moje nogi, od dawna obchodzę się bez opasek uciskowych podczas wędrówek górskich czy jazdy na nartach