Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

7 kwiecień 2019 @ 13:00 - 17:30

200zł

Serdecznie zapraszamy na warsztat wprowadzający do Klasycznej Hatha Jogi wg systemu Sivananda Yoga Vedanta, który poprowadzą Witold Mikołaj Orcholski – Yoga Acharya, Master of Yoga oraz Marta Olszewska – Teacher of Yoga. Spotkanie rozbudzi nasze uśpione przez zimowe miesiące ciała i umysły, zregeneruje siły witalne i pozwoli w naturalny i prosty sposób wejść w nowy, wiosenny rytm. Uczestniczki i uczestnicy warsztatu będą mieli okazję doświadczyć wymiernych rezultatów praktyki jednej z najstarszych ścieżek holistycznego rozwoju, jaką jest Klasyczna Hatha Joga, której tajniki przedstawione zostaną w łatwy i przystępny sposób.
Poznamy i przećwiczymy techniki wzmacniające, otwierające i uelastyczniające ciało bez jego forsowania, rozwijające symetrię i korygujące wady postawy, ożywiające i stabilizujące umysł oraz pracę organów wewnętrznych, podnoszące poziom energii fizycznej i mentalnej, zwiększające poziom koncentracji i panowania nad sobą, dodające siły i głęboko relaksujące.
Podczas zajęć będziemy się koncentrować na 3 obszarach praktyki klasycznej Hatha Jogi:

Pranajamach – ćwiczeniach oddechowych oczyszczających i regulujących przepływ energii w ciele i umyśle.
Asanach – pozycjach wzmacniających mięśnie i ścięgna, przywracających koncentrację oraz równowagę fizyczną i mentalną, poprawiających ruchomość stawów i sprawne funkcjonowanie narządów wewnętrznych.
Technikach relaksacyjnych – głęboko regenerujących i rozluźniających ciało i umysł, regulujących ciśnienie, trawienie i przepływ energii.
Każdy z elementów, wraz z niezbędną częścią teoretyczną, przedstawiony zostanie szczegółowo i od podstaw, co pozwala na stopniowe poznawanie praktyki jogi i daje solidne fundamenty do rozwoju dalszej, własnej praktyki.
Warsztat przeznaczony jest dla każdego, bez ograniczeń wiekowych i zdrowotnych.

Plan warsztatu:

Sobota, 06 kwietnia od 13.00 – 14.00 – spotkanie otwarte, wstęp bezpłatny
Niedziela, 07 kwietnia od 13.00 – 17.30  warsztat –  koszt: 200 zł

Prowadzący:

Witold Mikołaj Orcholski – Yoga Acharya, Master of Yoga  – nauczyciel jogi w nurcie Shivanand, bez wahania sięgający po nauki innych nauczycieli. Joga i świadoma praca z ciałem odmieniły jego życie i nie chce tego zostawiać dla siebie. Fascynuje się górami i biegami długodystansowymi – przebiegł między innymi całe Tatry 76 km, Bieszczady 80 km, Beskid Sądecki 100 km. Zdobył Mont Balnc 4810, Elbrus 5642, Kang Yatze 6200. Mówi, że to dzięki świadomemu oddychaniu i jodze. Był księgowym, przedsiębiorcą, radiowcem, a teraz korzysta z nauk jogi i oddechu. Z wykształcenia filozof i specjalista w zakresie podatków.

Marta Olszewska – Teacher of Yoga – zaprzyjaźniona ze Studiem Dantian, więcej znajdziecie w zakładce „o nas”

Konieczne zapisy, można to zrobić dzwoniąc lub pisząc na numer 531 266 287

Dla tych, którzy zapiszą się do 03 kwietnia i wpłacą zaliczkę wysokości 100zł, zniżka 15%

Numer konta do przelewu: Fundacja Dantian, Bank PKO SA, nr konta 06 1240 6218 1111 0010 7770 4082

Potwierdzenie przelewu prosimy przesłać do Marty na adres:  marta.is.roxy@gmail.com

Zapraszamy ????

Szczegóły

Data:
7 kwiecień 2019
Godzina:
13:00 - 17:30
Koszt:
200zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejsce wydarzenia