Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Anatomia znaków – prelekcja i warsztat Agnieszki Nowackiej-Podgórskiej

8 listopad 2019 @ 18:00 - 20:00

50 zł

„Tym, co fascynowało mnie przez całe życie, był sposób, w jaki ludzie czynią swój świat zrozumiałym. A czynią to, (…), nadając sens rzeczom. Człowiek produkuje znaki i dzięki temu rozjaśnia świat, który od momentu nałożenia nań siatki znaczeń przestaje być obcy i nieprzychylny.” 

Roland Barthes „Imperium znaków”, za G. Genette

Zapraszamy na wykłado-warsztat „Anatomia znaków” 
Agnieszka spróbuje zapoznać Słuchaczy z magią i niesamowitą mądrością znaków japońskich, które pochodzą ze starożytnej kultury chińskiej.

Będziemy rozmawiać o symbolach pustych i pełnych, niebagatelnych, orientalnych, niezwykłych i zmieniających horyzonty.
System pisma, który zaczerpnęli Japończycy, cechuje się nieznaną powszechnie uniwersalnością. Będziemy rozmawiać o znaczeniach, w europejskim i globalnym – ludzkim, znaczeniu. Będziemy burzyć stereotypy. Usiądziemy do stołu z kreskami, pierwiastkami, tuszem i papierem…

Dzięki znakom, spotkamy człowieka i jego naturę.
Trochę filozofii, terapii, przyjaźni, relacji.
Porozmawiamy o kodach, o systemach, o patrzeniu na świat przez pryzmat znaków…

PS. A jeśli ktoś ma ochotę pobawić się kaligrafią, pokochać pisanie na nowo, zobaczyć swoje imię w jednym z japońskich sylabariuszy – to jest ten czas, i to miejsce! Będziemy mieli dla Was materiały, kartki, pędzle i tusze!

Agnieszka Nowacka-Podgórska – z pasji i wykształcenia japonistka, miłośniczka kultury japońskiej, zafascynowana uniwersalnością pisma. Mama 12-latka, pedagog specjalna i terapeutka pracująca w szkole podstawowej.  W wolnym czasie gotuje, czyta i pisze. Uwielbia podróże samochodem. Ceni sobie cieszę oraz czas spędzany w gronie najbliższych.

Prelekcja  18.00 – 19.00 wstęp wolny

Warsztat  19.00 – 20.00 koszt 50zł

 

Zapraszamy

 

Szczegóły

Data:
8 listopad 2019
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
50 zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejsce wydarzenia