Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

4 październik 2015 @ 11:00 - 16:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

Free

Zapraszamy do naszego stoiska do wspólnych ćwiczeń podczas Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ogrodzie Saskim 4 października, więcej informacji na stronie www.malibracia.org.pl.

Fundacja Dantian – “Energia świadomego ruchu” – organizuje pokaz prostych ćwiczeń energetycznych chińskiego Qigong’u. Są to ćwiczenia dla osób w każdym wieku, dostosowane do różnego poziomu sprawności fizycznej. Każdy może je ćwiczyć samodzielnie w domu, bądź na świeżym powietrzu, nie wymagają specjalnego stroju, ani wcześniejszego przygotowania. Zestawy ćwiczeń dla zwiedzających będziemy prezentować w cyklach 30 minutowych. Jednocześnie udostępnimy materiały do prezentowanych ćwiczeń.

12:20 – 12:30

Fundacja Dantian na scenie : przedstawienie każdego z prowadzących i 2-3-minutowa prezentacja każdego z czterech warsztatów późniejszych ćwiczeń na trawniku

12:45 – 13:15

„Warsztaty ruchowe: Qigong (czikung) „”Osiem kawałków brokatu””

Prowadzący: Jan Gliński

„Osiem Kawałków Brokatu” jest zestawem ośmiu ćwiczeń dynamicznego qigong’u, o ponad 1000-letniej historii, z których każde usprawnia funkcjonowanie wybranych narządów wewnętrznych, a jako kompletny zestaw – całego organizmu. Poprzez wzmocnienie i uregulowanie przepływu qi – energii życiowej – w organizmie, regularne praktykowanie qigong’u wpływa na polepszenie ogólnej kondycji psychofizycznej,  mając rozliczne zastosowania zarówno w profilaktyce zdrowotnej, jak i w lecznictwie.

13:30 – 14:00

„Warsztaty ruchowe: Qin Na (czinna) na artretyzm”

Prowadzący: Krzysztof „KO” Operacz

Techniki walki (samoobrony) Qin Na stanowią zbiór metod manipulacji stawami, mięśniami i punktami witalnymi. Trening chwytów, trzymań i dźwigni to świetny sposób utrzymania na ciała w doskonałej kondycji. Niektóre z tych technik treningowych są skuteczne zarówno w zapobieganiu, jak i  w leczeniu artretyzmu dłoni. Warsztaty pozwolą na zapoznanie się z niektórymi z tych technik, jak „dłoń pianisty „czy „dłoń ośmiornicy”.

14:15 – 14:45

„Warsztaty ruchowe: Joga dla seniorów – na stojąco lub siedząco”

Prowadząca: Aleksandra Duda

Dbałość o kręgosłup i prawidłowy oddech ma dowiedziony profilaktyczny i leczniczy wpływ na nasze organizm. Przedstawione zostaną proste, niemniej skuteczne, łagodne ćwiczenia dla zdrowego kręgosłupa oraz techniki kilku podstawowych metod oddychania, m.in. oddech uspokajający emocje oraz oddech dla koncentracji i relaksu

15:00 – 15:30

„Warsztaty ruchowe: Qigong (czyt. czikung) antyrakowy Guo Lin”

Prowadząca: Kaxia Elżbieta Kowalewska

Profilaktyczno-leczniczy qigong (czikung) antyrakowy, w Chinach zwany Nowym Czikungiem Guo Lin, na świecie znany też jako Chodzony, powstał w latach 50. XX wieku na bazie starej chińskiej techniki „wietrznego oddechu”. Ćwiczenie czikungu Guo Lin, jako terapia oddechowa, która w szybkim czasie skutecznie dotlenia cały organizm, to naturalna i darmowa tlenoterapia. Intensywne ćwiczenie czikungu na świeżym powietrzu przynosi ogólne wzmocnienie i ożywienie wszystkich procesów życiowych. Organizm może wtedy zacząć sam eliminować chorobę, do czego posiada odpowiednie mechanizmy.

 

 

Szczegóły

Data:
4 październik 2015
Godzina:
11:00 - 16:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejsce wydarzenia