• To wydarzenie minęło.

Ósme urodziny Fundacji Dantian

15 maj 2022 @ 10:00 - 11:30

15 maja nasza Fundacja kończy 8 lat! Ósemka (uważana jest przez Chińczyków za najszczęśliwszą liczbę, ponieważ   wymawia się podobnie jak  , bogacenie się. Niech to będzie dobra wróżba dla naszej Fundacji 😀.
Ósemkę spotykamy też często w qigongu. Jedną z jego najbardziej rozpowszechnionych form jest Ba Duan Jin, czyli Osiem Kawałków Brokatu. Z kolei Baguazhang, czyli Dłoń Ośmiu Trygramów, jest jednym z trzech głównych systemów sztuk walki szkoły Wudang (dwa pozostałe to Taiji i Xing Yi). Jest też Osiem Cudownych Meridianów (Qi Jing Ba Mai), stanowiących rezerwuary energii dla pozostałych meridianów i będących rodzajem rusztowania energetycznego naszego ciała. Nic więc dziwnego, że szczęśliwa ósemka będzie też przyświecała naszym ćwiczeniom w najbliższą, rocznicową niedzielę, przed Starą Kordegardą w Łazienkach Królewskich.
Po ćwiczeniach – składkowy piknik. Zapraszamy!

Łazienki Królewskie
ul.Agrykola 1