Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Qigong w MAiP – wątroba

5 październik 2020 @ 18:00 - 19:00

30 zł

Wiesz, że Wątroba odgrywa decydującą rolę w metabolizmie ? W ciągu minuty filtruje 2 litry krwi a w ciągu całego dnia wydziela jeden litr żółci do jelit, neutralizuje toksyny, produkuje hormony, odżywia mięśnie i mózg, reguluje również poziom cukru we krwi.

W medycynie chińskiej ciało jest porównywane do królestwa, w którym organy zajmują ważne stanowiska. Na przykład: serce jest Cesarzem, a wątroba jest Generałem. I jako Generał zarządza naszym całym organizmem i decyduje kiedy i jakie hormony uwolnić do krwi. Ma również wpływ na zdolność organizmu do odpierania inwazji napastników z zewnątrz i jeśli nie jest wystarczająco czujna, wrogowie są w stanie dotrzeć do wnętrza i spowodować chorobę. To porównanie pokazuje, że Wątroba jest kluczowym organem, który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. 

Wątrobie przypisuje się takie emocje jak gniew, żal i smutek. Usuwanie energii złości z wątroby będziemy robić na kilka sposobów, od chodzenia jak tygrysy i wysuwania naenergetyzowanych pazurów, po spoglądanie do tyłu na księżyc jak mądra sowa – ćwicząc przy tym równocześnie energię wzroku. 

???? PO CO ĆWICZYMY QIGONG? Aby zachować zdrowie i spokojny umysł. Pamiętajmy, że to właśnie qigong pozwala zapewnić elastyczność i siłę naszego organizmu. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają i regulują pracę narządów wewnętrznych, układu nerwowego i układu odpornościowego, łagodzą bóle, regulują hormony, zmniejszają stres i uwalniają emocje. 

????  CZAS I MIEJSCE SPOTKANIA?

Poniedziałek, 5 października o godz. 18.00, w Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24.   

????  JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Na zajęciach ćwiczymy w wygodnym, nieograniczającym ruchu ubraniu. Płaskie, sportowe buty.

???? Udział w pojedynczych zajęciach – 30 zł

Dołącz do nas, dla balansu, dla harmonii, dla zdrowia! 

Zabierz wygodne ubrania, buty na płaskiej podeszwie i coś do picia 🙂

 

 

Szczegóły

Data:
5 październik 2020
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
30 zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejsce wydarzenia