Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Qigong w MAiP – nerki

12 październik 2020 @ 18:00 - 19:00

30 zł

Według medycyny chińskiej Nerki to siedlisko naszej silnej woli i kreatywność – ale również organ, który jest bardzo wyniszczany przez stres. Bez sprawnie działających Nerek nie jest możliwe zachowanie pełni zdrowia. Nerki pełnią nie tylko ważną funkcję wydalniczą, ale również regulują objętość płynów ustrojowych w naszym organizmie i tym samym mają wpływ na nasze ciśnienie tętnicze. Nie zapominajmy, że są odpowiedzialne za układ kostny i produkcję witaminy D. Są podstawą Yin i Yang dla całego ciała i wszystkich innych jego narządów. 

Według starożytnych mędrców taoizmu, rozszerzający się punkt świetlistej energii przekształcił się w Nerki, rdzeń kręgowy i mózg – tak rodziła się struktura naszego ciała i też powstała Bramę Życia – Ming Men – jedna z najważniejszych bram energetycznych naszego organizmu.

Na zajęciach będziemy ćwiczyć Formę Niedźwiedzia, będziemy “Stać jak drzewo” i zaktywizujemy punkt energetyczny Ming Men. 

????  PO CO ĆWICZYMY QIGONG? Aby zachować zdrowie i spokojny umysł. Pamiętajmy, że to właśnie qigong pozwala zapewnić elastyczność i siłę naszego organizmu. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają i regulują pracę narządów wewnętrznych, układu nerwowego i układu odpornościowego, łagodzą bóle, regulują hormony, zmniejszają stres i uwalniają emocje. 

????  CZAS I MIEJSCE SPOTKANIA?

Spotykamy się w poniedziałek, 12 października o godz. 18.00, w Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24.   

????  JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Na zajęciach ćwiczymy w wygodnym, nieograniczającym ruchu ubraniu. Płaskie, sportowe buty.

????  Udział w pojedynczych zajęciach – 30 zł

Dołącz do nas, dla balansu, dla harmonii, dla zdrowia!

 

Szczegóły

Data:
12 październik 2020
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
30 zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejsce wydarzenia