Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Qigong w MAiP – serce

19 październik 2020 @ 18:00 - 19:00

30 zł

W medycynie chińskiej ciało jest porównywane do cesarstwa, w którym organy zajmują ważne stanowiska i w którym Serce jest “Cesarzem Organów”.  Uderza 100.000 razy, pompuje w ciągu dnia 7000 litrów krwi, która dociera do najmniejszej komórki naszego ciała. Decyduje również o odżywianiu całego organizmu i rozprowadzanie hormonów.

Chińczycy uważają, że nieprawidłowe działanie serca odbija się na naszych emocjach i umyśle. W naszej psychice pojawia się dysharmonia i wtedy stajemy się nerwowi, wybuchowi, możemy również odczuwać niepokój. Wywołuje je żywioł ognia, a gorące Serce w medycynie chińskiej należy natychmiast ostudzić.

Będziemy więc usuwać nadmiar ognia z Serca jednym z “Ośmiu Kawałków Brokatu”, zrobimy “Formę Małpy”, która harmonizuje pracę całego układu krwionośnego. Rozluźnimy ciało praktykując “Zhan Zhuang”, spowalniając przy tym pracę serca tak, aby dać mu maksymalnie odpocząć, dlaczego? Aby obieg krwi stał się łatwiejszy i spokojniejszy, zaś pozytywne emocje przypisane Sercu przez medycynę chińską, takie jak szczęście i współczucie zastąpiły te negatywne – niecierpliwość czy zawiść.

Jak mówi stara przypowieść, każdy z nas urodził się z wyznaczoną mu ilością uderzeń serca, więc na pewno warto celebrować i spowolnić każde, aby starczyło na dłużej.

????  PO CO ĆWICZYMY QIGONG? Aby zachować zdrowie i spokojny umysł. Pamiętajmy, że to właśnie qigong pozwala zapewnić elastyczność i siłę naszego organizmu. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają i regulują pracę narządów wewnętrznych, układu nerwowego i układu odpornościowego, łagodzą bóle, regulują hormony, zmniejszają stres i uwalniają emocje. 

????  CZAS I MIEJSCE SPOTKANIA?

Spotykamy się w poniedziałek, 19 października o godz. 18.00, w Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24.   

????  JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Na zajęciach ćwiczymy w wygodnym, nieograniczającym ruchu ubraniu. Płaskie, sportowe buty.

????  Udział w pojedynczych zajęciach – 30 zł

Dołącz do nas, dla balansu, dla harmonii, dla zdrowia!

Szczegóły

Data:
19 październik 2020
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
30 zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejsce wydarzenia