Qigong w MAiP

maj 13 @ 18:30 - 19:45

Zapraszamy na  cotygodniowe warsztaty qigongu do Muzeum Azji i Pacyfiku (Wwa, ul. Solec 24).

Z początkiem kwietnia br., nakładem Wydawnictwa Fundacji Dantian, ukazało się długo oczekiwane polskie wydanie podręcznika autorstwa Mistrza Ly „Ba Duan Jin – Qigong dynamiczny”.  Opisuje on szczegółowo tradycyjną formę Ośmiu Kawałków Brokatu, bardziej złożoną od popularnych, prostszych wersji. Jej autorstwo było przypisywane generałowi Yue Fei (1103 – 1141) żyjącemu w czasach panowania dynastii Song.

22 kwietnia rozpoczniemy cykl warsztatów, zapoznający z podstawami wykonywania tej wersji Ba Duan Jin. Porównamy też jej poszczególne „sploty” z odpowiadającymi im prostszymi sekwencjami Ośmiu Kawałków Brokatu, propagowanymi przez Lam Kam Chuena, czy przez Chinese Health Qigong Association.

Warsztat będzie trwał od 22.04  do 17.06.2024

Prowadzi Jan Gliński

Zapraszamy. Muzeum Azji i Pacyfiku, poniedziałki, 18.30 – 19.45 – formularz do zpisów

Data:
maj 13