Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Qigong w MNW „Warszawskie Dni Seniora”

30 wrzesień 2023 @ 10:15 - 11:30

Zapraszamy na Qigong w Muzeum Narodowym w Warszawie.
30 września Muzeum Narodowe włącza się w akcję MKiDNu „Weekend Seniora z kulturą” oraz akcję warszawską „Warszawskie Dni Seniora”. Z tej okazji jest zaplanowane szereg wydarzeń i wspaniale byłoby rozpocząć ten dzień ćwiczeniami qigongu w holu głównym MNW.
Gdzie i kiedy: Spotykamy się 30 września w sobotę od 10.15 w holu głównym MNW.
Jak się przygotować: Strój, który nie krępuje ruchu, wygodne obuwie na płaskiej podeszwie.
Instruktor: Jan Glinski
🟠 Jakie korzyści daje qigong?
Qigong stał się ostatnio bardzo popularny na całym świecie ze względu na korzyści zdrowotne, które daje ćwiczącym: każdemu może dać coś innego, w zależności od tego, w jakim celu ćwiczenia są wykonywane. Najczęściej ćwiczący mówią o uczuciu spokoju i wyciszeniu, uldze w bólach oraz poczucia zwiększonej energii i witalność. Poruszanie się wraz z równomiernym oddychaniem pomaga w krążeniu krwi i masowaniu narządów wewnętrznych, wspomaga funkcjonowanie układu krążenia i układu odpornościowego. Jako ćwiczenie, które dostosowuje świadomość i uwagę do ruchu, qigong daje duże korzyści psychiczne, emocjonalne i fizyczne.
🟠 Jak możemy wykorzystać ćwiczenia qigong?
·Więcej relaksu, mniej stresu. Wewnętrzny charakter ćwiczeń qigong ma ogromny wpływ na uspokojenie umysłu. Zmniejszenie stresu i relaksacyjny charakter ćwiczeń prowadzi do poprawy snu, łagodzi bóle szyi i ramion oraz obniża ciśnienie krwi. Pomaga również łagodzić depresję i lęki. Zwiększony relaks i sen skutkują wzrostem energii, pomagając w walce ze zmęczeniem i wypaleniem. Zmniejsza się wewnętrzny niepokój i zwiększa pewność siebie.
W codziennym życiu spotykamy się z różnymi scenariuszami, które mogą powodować stres. Cotygodniowa forma zajęć na Dziedzińcu Lorentza to świetna okazja aby zadbać o wyciszenie. To niesamowite, co może zrobić zaledwie godzina ćwiczeń.
·Sprawność fizyczna
Charakterystyczne dla qigong przeciwieństwa – umiarkowany wysiłek i aktywna relaksacja budują mocne fundamenty fizyczne. Powtarzanie prostych pozycji i ruchów to dobry sposób na wzmocnienie mięśni, a unikalne wykorzystanie pozycji statycznych pomaga również w wzmacnianiu mięśni strukturalnych, równowagi i elastyczności.
To metoda na odkrycie inspirującej głębi ludzkiej potrzeby ruchu.
-Żyć bardziej
Qigong jako forma świadomego ruchu wspomaga naszą wewnętrzną wrażliwość, pomaga otworzyć umysł i serce na świat.

Szczegóły

Data:
30 wrzesień 2023
Godzina:
10:15 - 11:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Narodowe
Al. Jerozolimskie 3
Warszawa,
+ Google Map