Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SEKS W WIEKU SENIORALNYM – PRELEKCJA

15 listopad 2019 @ 18:00 - 20:00

Free

Zapraszamy na prelekcję, którą poprowadzi Prof. Piotr Błatej, dotyczącą seksu w wieku senioralnym. Temat ważny acz często pomijany. Niesłusznie. Wzajemnie zwrotny związek między zdrowiem a seksem jest charakterystyczny dla wieku senioralnego: dobre zdrowie sprzyja aktywności seksualnej a aktywność ta wzmacnia zdrowie. We wcześniejszych okresach życia ta relacja też istnieje, jednak nie jest tak ścisła, jak przypadku seniorów. Seks i zdrowie seniorów idą w parze.

Teza ta może być interpretowana lub rozwijana na różne sposoby:

·      stan zdrowia warunkuje aktywność seksualną,

·      systematyczna aktywność seksualna wzmacnia zdrowie,

·      stopień aktywności seksualnej może być traktowany jako behawioralny

·      wskaźnik zdrowia,

·      dbałość o ciało sprzyja zdrowiu i zadowoleniu seksualnemu.

 

Piotr Błajet jest profesorem na Wydziale Filozofii i  Nauk Społecznych UMK w Toruniu. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie również obronił pracę doktorską z fizjologii sportu. Stopień doktora habilitowanego uzyskał na Wydziale Nauk Humanistycznych UMK w Toruniu, a tytuł naukowy profesora w dziedzinie nauk społecznych w 2012 r..
Przez blisko 20 lat był trenerem koszykówki w sporcie dzieci i młodzieży oraz sporcie profesjonalnym, pracował także jako nauczyciele wychowania fizycznego.

W pracy naukowej podejmuje problematykę z zakresu pedagogiki zdrowia, pedagogiki ciała, pedagogiki sportu, rozwoju człowieka dorosłego, edukacji integralnej.

Najważniejsze jego prace: „Ciało jako kategoria pedagogiczna (2006), Szkice o wychowaniu agonistycznym (2008), Miłość. Rozwój. Wychowanie (2010), Od edukacji sportowej do olimpijskiej. Studium antropologiczne (2012), (Nie)przypadkowa edukacja (2016), Zdrowie i seks seniorów (2018), Intymność. Rozwój. Edukacja (2019; jako współautor).

 

Wstęp wolny.

 

Szczegóły

Data:
15 listopad 2019
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejsce wydarzenia