Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ŚWIATOWY DZIEŃ TAIJI I QIGONGU | GODZ. 10.00

25 kwiecień 2020 @ 10:00 - 11:00

Free

Przed nami Światowy Dzień Taiji i Qigongu, a więc czas na jego uczczenie!

Począwszy od 1999 roku, w ostatnią sobotę kwietnia, o godzinie 10.00, miłośnicy i sympatycy taiji i qigongu z całego świata, zbierają się w plenerze, aby przybliżyć wszystkim ideę ćwiczeń, które pomagają korzystać z olbrzymich dobrodziejstw Qi – energii życia. W ten sposób, wraz z obrotem Ziemi, przez 24 godziny, ze wschodu na zachód, fala naszej energii Qi przetacza się przez całą kulę ziemską. Ćwicząc w tym czasie, stajemy się częścią tej fali, formą oddechu życia naszej pięknej planety.

Wspólna celebracja

Jak co roku, Fundacja Dantian zaprasza więc wszystkich naszych adeptów taiji i qigongu, naszych przyjaciół oraz sympatyków tych dyscyplin, jak i tych, którzy chcieliby dołączyć swoją energię do naszej, do wspólnej celebracji w najbliższą sobotę, 25 kwietnia. Spotykamy się na Agrykoli o godz. 9.45, a wspólną praktykę zaczynamy o godz. 10.00, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i odpowiednich odległości.

 

Światowy Dzień Taiji i Qigongu

Wygodny strój i maseczka

Ubieramy się w luźne sportowe stroje i nie zapominamy o maseczkach!

Praktyka w domowym zaciszu

Dobry, świadomy ruch możemy celebrować w każdym miejscu, dlatego dla tych, którzy chcą z nami praktykować w zaciszu domowym, równolegle będziemy transmitować praktykę na naszych kanałach Fundacji i Studia Dantian na Facebooku.

Pamiętajmy, że ćwicząc regularnie, wzmacniamy naszą odporność, wyciszamy się wewnętrznie i poprawiamy funkcjonowanie całego organizmu. Jest to istotne zwłaszcza teraz, ale również w przyszłości, zwiększamy nasze szanse w konfrontacji z wirusami i patogenami. Przy tym stajemy się bardziej zrelaksowani i czujemy się po prostu lepiej!

Wspólna intencja – dobro naszej planety

I nieważne, czy będziecie z nami w parku, czy przed ekranem komputera – gdziekolwiek się zgromadzimy, niech przyświeca nam wspólna intencja – dobro każdej żyjącej istoty i naszej planety. A ponieważ “dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”, przyłączcie się do nas licznie myślą i czynem o godz. 10.00 w sobotę.

 

Mnożymy dobro i medytujemy w ruchu już 25 kwietnia!

 

Mapa spotkania:

 

Szczegóły

Data:
25 kwiecień 2020
Godzina:
10:00 - 11:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:

Organizator