Warsztat wyjazdowy, Studio Burdąg – Jedwabno

czerwiec 24 - czerwiec 30

WARSZTAT WYJAZDOWY ŻYCIODAJNY ODDECH” | Jedwabno, Studio Burdąg 24-30.06.2024

„Oddychać to żyć, zaś dobrze oddychać, to żyć dobrze” – mówi stare powiedzenie taoistów. Warsztat w Studiu Burdąg będzie w całości dedykowany prozdrowotnym technikom oddechowym, stacjonarnym i marszowym. Temat bardzo na czasie ponieważ nieprawidłowe oddychanie jest istotną przyczyną większości tzw. chorób cywilizacyjnych, a tylko od nas zależy, jak oddychamy. Oddech jest jedną z najważniejszych funkcji fizjologicznych, którą możemy świadomie kontrolować. Jogiczna pranayama czy taoistyczne daoyin i tuna były prekursorami praktyk, określanymi mianem qigongu dopiero od połowy XX wieku. Czerpiąc z pradawnych nauk hinduistycznych i taoistycznych nauczymy cię, jak prawidłowo oddychać. Codziennie będziemy maszerować po leśnych ścieżkach, koordynując poszczególne fazy naszego rytmu oddechowego z tempem marszu, co jest podstawą takich technik chodzenia, jak tzw. marsz afgański czy chodzony, antyrakowy qigong Guolin. Równolegle będziemy też monitorować indywidualną sprawność oddechową pomiarem tzw. Pauzy Kontrolnej Butejki. Będzie czas na własną praktykę i odpoczynek, na „shinrin-yoku” czyli „kąpiele leśne” i na te wodne również. W te prozdrowotne aktywności wpisuje się również oryginalna, wegetariańska kuchnia Sylwii Ziajki. Ci, którzy mieli okazję jej spróbować na naszych poprzednich warsztatach wiedzą, że to raj dla podniebienia! Więcej informacji oraz link do zapisów.

Początek:
czerwiec 24