Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty artystyczno-ruchowe

26 styczeń 2023 @ 11:00 - 12:20

Podczas warsztatów z cyklu „Sztuka i ruch” odkryjesz fascynujące detale dzieł sztuki europejskiej i azjatyckiej, które nawiązują do żywiołów: ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby dobrze poznać i zrozumieć dzieła sztuki zaangażujesz różne zmysły. Ćwicząc multisensoryczność przeniesiesz ją na umiejętność pracy z własnym ciałem oraz na działania artystyczne. Będziesz malować, rzeźbić, rysować. Odbędziesz podróż w głąb samego siebie. Zapraszamy seniorów na aktywne i twórcze spotkania ze sztuką.

Tego dnia inspiracją dla staną się kolorowe witraże i pełne wdzięku sylwetki ptaków. Przyjrzymy się dziełom z kolekcji muzealnej, nawiązującym do techniki witrażu. Wspólnie poszukamy ptasich motywów. Tworząc własne kompozycje, nauczysz się pracy z nową techniką plastyczną, wykorzystującą przeźroczysty papier ryżowy i kolorowe markery.

PROWADZĄCA

Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

Link do strony MNW

Szczegóły

Data:
26 styczeń 2023
Godzina:
11:00 - 12:20
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Fundacja Dantian & MN

Miejsce wydarzenia

Muzeum Narodowe
Al. Jerozolimskie 3
Warszawa,
+ Google Map