Dlaczego kobiety żyją dłużej?

Na dzisiejszych zajęciach w Domu Lekarza Seniora w Warszawie na ul. Wołoskiej poznawaliśmy kolejne ćwiczenia z zestawu Ośmiu Kawałków Brokatu, z uznaniem stwierdzając że nazwa jest wyjątkowo trafna, jako że brokat był w starożytnych Chinach materiałem bardzo cennym.

Rozluźnione, z pogłębionym oddechem i uwagą skoncentrowaną do wewnątrz, spoglądałyśmy do tyłu „jak mądra sowa przypatrująca się księżycowi”, a dotykając oburącz stóp nie tylko wzmacniałyśmy i rozluźniałyśmy obszar nerek i lędźwi ale masowałyśmy niemal wszystkie organy znajdujące się wewnątrz jamy brzusznej.

Ogólne rozweselenie wzbudzało nie tylko barwne, chińskie nazewnictwo, ale również nasze pomocnicze materiały, które w skrócie będą przypominały wszystkie z ośmiu ćwiczeń, a specjalna tabelka pozwoli rejestrować postępy i dyscyplinę ćwiczących. Wszak wszyscy już wiemy, że kluczowe są trzy pierwsze tygodnie aktywności fizycznej!!!

Niestety i tym razem panowie nie dopisali. Możnaby pokusić się o wniosek, że dlatego panie żyją dłużej 😉 Tak więc panowie do dzieła!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *