Podtrzymywanie nieba oburącz …. na siedząco

Mamy już za sobą pierwsze warsztaty qigong’u w Domu Lekarza Seniora w Warszawie. Czyli ćwiczyliśmy z tymi, którzy całe, długie życie zawodowe poświecili przywracaniu ludzi do zdrowia, a dzisiaj sami próbują zachować je jak najdłużej.

W tym gronie nie trzeba było tłumaczyć jak ważne jest prawidłowe oddychanie, czy jakie funkcje spełniają poszczególne narządy. Tego my mogliśmy się uczyć w trakcie rozmowy, ciesząc się, że w zamian możemy wprowadzić całkiem liczną grupę w świat qigong’u i taiji quan. Tak jak to zwykle robimy, czyli przede wszystkim poprzez praktykę i osobiste doświadczenie tego czym jest qi.

A że większość z obecnych wolała lub była zmuszona trenować w pozycji siedzącej, pokazywaliśmy jak można ćwiczyć qigong bez względu na własne ograniczenia ruchowe. To było tylko godzinne wprowadzenie w temat – od przyszłego czwartku zabierzemy się za Osiem Sztuk Brokatu, ćwicząc wolno, krok po kroku. Trochę już zaczęliśmy, co widać na załączonym zdjęciu.

A tak się też złożyło, że nasze pierwsze listopadowe warsztaty w Muzeum Azji i Pacyfiku (3 listopada o 18:00) poświęcone będą ćwiczeniom qigong’u na siedząco – dla tych, którzy sami nie mogą ćwiczyć na stojąco, bądź chcą tę wiedzę przekazać swoim bliskim. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *