POTRÓJNY OGRZEWACZ | QIGONG | 13.05.22 godz. 18.30 | MDK, ul. Łazienkowska 7

Może zastanawiasz się co to właściwie jest? Otóż Potrójny Ogrzewacz (San Jiao) to zbiór trzech ogrzewaczy, z których każdy ma swoją funkcję. Jako całość zapewnia on przemianę energii zewnętrznej (zawartej w powietrzu i pożywieniu) w energie niezbędne do życia człowieka. Funkcyjnie dzielimy go na trzy poziome jamy ciała, znajdujące się jedna nad drugą. Górny Ogrzewacz (Shang Jiao) znajdujący się w klatce piersiowej, nad przeponą, obejmujący płuca i serce.
Środkowy Ogrzewacz (Zhong Jiao), między przeponą a fikcyjną płaszczyzną przechodzącą na poziomie pępka. Obejmuje wątrobę, żołądek, śledzionę, jelito cienkie i woreczek żółciowy,  zapewniając przemianę energii żywności oraz dolny Ogrzewacz (Xia Jiao) znajdujący się w podbrzuszu, między pępkiem a łonem. Obejmuje nerki, pęcherz, jelito grube, a także gruczoły dokrewne (jajniki lub jądra). Jego głównym zadaniem jest eliminacja zbędnej części pokarmu. W skrócie można powiedzieć, że Górny Ogrzewacz jest odpowiedzialny za absorpcję powietrza i pożywienia, Środkowy – za ich przetwarzanie, a Dolny – za wydalenie nieczystości. Zatem ich prawidłowemu działaniu zawdzięczamy bardzo wiele! Jak zadbać o Potrójny Ogrzewacz dowiesz się na naszym piątkowym spotkaniu w MDK, 13.05.22. Spotkanie prowadzi Jan Gliński.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy. Zarezerwuj wstępnie miejsce wypełniając formularz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *