Relacja z I Europejskiego Festiwalu Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji – Grodków 2018

W dniach 16-17 czerwca w hali sportowej w Grodkowie, w województwie opolskim, odbył się I Europejski Festiwal Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji, którego głównym organizatorem była nasza Fundacja.

Ponad 130-osobowa reprezentacja Tajwanu, z Głównym Mistrzem Teng Shih-hai na czele, wszyscy po raz pierwszy w Polsce, mogli naocznie stwierdzić, że Stary Styl Yang, Yangjialaojia, już na dobre zakorzenił się na słowiańskiej ziemi :-). Festiwal był też okazją do wspaniałego spotkania kultur Wschodu i Zachodu, nie tylko na parkiecie sali sportowej, ale i na terenie urokliwego kompleksu hotelowego Pałac Sulisław, gdzie zakwaterowani byli wszyscy uczestnicy, przybyli na Festiwal z Francji, Bułgarii, Niemiec, Danii, USA i Tajwanu, gdzie mieści się główna siedziba naszego stylu.

Mieliśmy swoje polskie sukcesy! W zawodach indywidualnych kobiet formy ręcznej na poziomie żółtym, Katarzyna Kieraś-Kędziak oraz Anna Norenberg zdobyły równorzędnie pierwsze miejsce. W zawodach indywidualnych mężczyzn na poziomie białym, Bogusław Kajkowski zdobył drugie miejsce. W zawodach grupowych na poziomie żółtym zdobyliśmy również drugie miejsce, w składzie: Aleksandra Duda, Anna Lonc-Markowska, Katarzyna Kieraś-Kędziak i Anna Norenberg. Szereg naszych adeptów i adeptek zdało również z powodzeniem egzaminy na kolejne poziomy z formy ręcznej oraz z form z bronią (miecz i szabla) – serdeczne wszystkim gratulujemy!!!

Oto mini relacja filmowa oraz fotograficzna ze spotkania:

 

6 thoughts on “Relacja z I Europejskiego Festiwalu Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji – Grodków 2018

 1. Krysia pisze:

  Janku, Ty i cała Fundacja Dantian – ze wszystkimi jej członkami jesteście DOBREM NARODOWYM. Ogromne dzięki za Waszą pracę, zapał, zaangażowanie, itd., itd. Wspaniale jest na Was popatrzeć.

  • Fundacja Dantian pisze:

   Dzięki, Krysiu, w imieniu wszystkich organizatorów Festiwalu. Była to rzeczywiście wspaniała impreza dla jej międzynarodowego grona uczestników, z których praktycznie wszyscy byli pierwszy raz w Polsce. A że kolejka do bycia Dobrem Narodowym jest obecnie dość długa, będziemy po prostu dalej robić swoje 🙂

 2. Ola pisze:

  Przeczytałam dopiero teraz. Wspaniale! Gratulacje dla wszystkich, a specjalne, wraz z uściskami, dla Kahunki:)
  Z cała pewnością jesteście Dobrem Narodowym, w dodatku takim, które umie świetnie pisać i fotografować;)
  Czekam wiec na dalsze relacje, filmy, zdjęcia i spotkania, a na razie wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *