Rozpoczęliśmy naszą azjatycką podróż!!!

W sobotę, 1 października, o godzinie 11.00, odbyła się premiera pierwszego z dwunastu odcinków programu „DANTIAN – RUCH I ZDROWIE DALEKIEGO WSCHODU”, zrealizowanego wspólnie z telewizją Orange Sport, której niniejszym serdecznie dziękujemy za zaufanie i współpracę.

Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień w telewizji Orange Sport oraz na portalu www.dantian.pl, gdzie zamieszczamy dużo więcej informacji.

Udaliśmy się w wirtualną podróż po 11 krajach Azji, pragnąc pokazać bogactwo istniejących tam systemów ćwiczeń, pozwalających każdemu nie tylko zachować sprawność fizyczną do końca życia,ale i będących jednoczesnym treningiem umysłu i ducha. Te systemy ćwiczeń powiązane są zwykle z różnymi tradycyjnymi sztukami walki, takimi jak taijiquan, taekwondo, aikido czy silat. Naszymi przewodnikami byli głównie nasi rodzimi eksperci w tych dyscyplinach. Pokazujemy też, jak silnie są one związane filozofią, tradycyjną medycyną czy kuchnią, stanowiąc integralną część kultury i nauki tego regionu.

Zaczęliśmy naszą podróż od CHIN, bo stąd czerpali niemal wszyscy, następnie odwiedzimy Półwysep Koreański, a na nim krótko KOREAŃSKĄ REPUBLIKE LUDOWO-DEMOKRATYCZNĄ i dłużej KOREĘ POŁUDNIOWĄ. Potem udamy się do JAPONII, gdzie zatrzymamy się na dłużej (2 odcinki), bo jej dorobek w dziedzinach nas interesujących i sposób w jaki oddziałuje na świat warte są dłuższej uwagi.

Kolejnym etapem, na trasie naszej podróży będzie TAJWAN, kiedyś nazywany Formozą, czyli piękną wyspą. Następnie będą FILIPINY, WIETNAM i INDONEZJA. Dotrzemy także do SINAGAPURU i MALEZJI, które jeszcze do 1965 roku były jednym krajem. W kolejnych odcinkach odwiedzimy KAMBODŻĘ i TAJLANDIĘ, aby na sam koniec powrócić do CHIN, do kolebki, czy jak kto woli źródła, które wydaje się być niewyczerpane.

Serdecznie zapraszamy w imieniu całej ekipy realizatorskiej!

https://youtu.be/EJTAQyio1Co

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *