Sie sie Laoshi w Dniu Nauczyciela!

Dzisiejszy dzień jest najlepszym dniem, aby przenieść się wstecz do Łazienek przed Kordegardę i o powiedzieć o transmisji i relacji mistrz – uczeń. Gdyby nie ona, nie było by Fundacji Dantian, ani tego postu dzisiaj…

Szanowny Nauczycielu, był rok 2011, o wczesnych godzinach porannych odbywałeś jak co dzień swój trening. Była późna jesień, wtedy to pojawił się Twój pierwszy uczeń – George – gdyż byłeś już gotów – aby rozpocząć naukę. Temu wszystkiemu przyglądała się Twoja przyszła uczennica, czekając na swój czas. Codziennie widziała jak dajesz swoje pierwsze lekcje pod cieniem kasztanowców przy łazienkowskim stawie bez względu na pogodę i temperaturę. Minęła zima i pierwszego czerwca pojawiła się ona. Była to Twoja uczennica – Marzena.

Tak oto właśnie już na pełen etat zostałeś Nauczycielem!

Przed szóstą był Twój czas na trening, potem przychodził Geroge i jego uczyłeś, następnie Marzena. Kiedy kończyliście, było już po ósmej i rozpoczynałeś drugą część swojego treningu. Tak minęły pierwsze dwa lata.

Następnie Szanowny Nauczycielu rozwinąłeś swoje skrzydła i rozpoczęło się na dobre – wakacje ćwiczące, weekendy ćwiczące, pierwsza grupa taiji z Kazimierzowskiej, druga grupa z Madalińskiego, Muzeum Azji i Pacyfiku, imprezy, pokazy, egzaminy itd.

No właśnie egzaminy i zawody!

Stałeś się nie tylko naszym parkowym Nauczycielem, ale Nauczycielem przed swoim Nauczycielem – to bardzo ważny moment dla wszystkich uczących. Dzięki swoim uczniom, którzy zdawali kolejne poziomy formy taijiquan, zostało przekazana relacja mistrz – uczeń.

Dlatego dziś w dniu Nauczyciela dziękujemy nasz Nauczycielu Janie za to, że przekazałeś nam swoją wiedzę, którą przekazał Ci Twój Nauczyciel Mistrz Ly Chuang Zheng, a jemu jego Nauczyciel Mistrz Deng Shi Hai.

Kontynuując Twoje dzieło jako Twoja druga uczennica będę przekazywać tego co mnie nauczyłeś dalej.

Dziś nas, Twoich uczniów, są już całe szeregi i przed nimi kiedyś stanie takie zadanie – jeśli dotrwają – do swoich uczniów. Przed nami 10 tysięcy godzin wykonania formy!

Wszystkiego dobrego Mistrzu Janie!

Sie Sie – czyli po chińsku

DZIĘKUJEMY!

 

 

4 thoughts on “Sie sie Laoshi w Dniu Nauczyciela!

 1. Ola/Jai Ram pisze:

  przyłączam się do podziękowań,
  a dotyczą one nie tylko całego procesu uczenia – cierpliwego do granic …
  ale także serdeczności, wyrozumiałości i wsparcia jakimi otaczasz uczniów

  życzę najlepszego w Święto Edukacji Narodowej 🙂

 2. V pisze:

  Wielkie dzięki i serdeczności za niestrudzone przygotowywanie do podróży międzygwiezdnych w myśl zasady którą warto przypominać – bo repetitio est mater studiorum – że prawdziwy nauczyciel-mistrz, to ten, który gotów jest kierować rozwojem uczniów w taki sposób, aby ci mogli docierać do księżyca, a nie zatrzymywali się na palcu, który ten księżyc wskazuje.

 3. Fundacja Dantian pisze:

  Dziękuję za wiele miłych słów, zarówno tych powyżej, jak i tych przekazanych mi osobiście, mailem czy telefonicznie. W tym dniu sam pomyślałem o wielu moich nauczycielach, którym wiele zawdzięczam i – prawdę mówiąc – zupełnie nie spodziewałem się, że akurat w ten dzień wielu z Was pomyśli o mnie … trudno o lepszą motywację do dalszej pracy 🙂

  Do zobaczenia na treningach!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *