Spotkanie z Książką…Nowe odczytanie taijiquan

Pierwszy „Wieczór z książką” Wydawnictwa Fundacji Dantian już za nami! Zapoznawaliśmy się z przełożoną na język polski książką Mistrza Ly „Nowe odczytanie taijiquan – Podróż pomiędzy materialnością a duchowością”. Było wspaniale, świętowaliśmy po sumiennie wykonanej pracy.

Ku uciesze zebranych, Dom Zabawy i Kultury DZiK, przyjął naszą dość sporą grupkę słusznymi zestawami napitków i przegryzek. Nasz nauczyciel Jan przedstawił w skrócie historię powstania książki, która była pisana przez szereg lat przez Mistrza Ly oraz opowiedział o smaczkach i niuansach jakie zawiera polskie tłumaczenie, bo to właśnie dopiero w nim zostało włączone do książki np. przesłanie Mistrza Wanga ZiHe (str. 400), znak Qi (bez ognia) (str.111), który  jeszcze nie wszedł do powszechnego użytku w języku chińskim, znany jedynie „wtajemniczonym” oraz zdjęcia polskiej gałęzi stylu, na których większość z Was może się odnaleźć. Było też o filozofii i praktyce formy – jak będziecie już po lekturze, zorganizujemy kolejne spotkanie, aby móc wspólnie o tym porozmawiać, a już z pewnością przećwiczyć. Dla ciekawych link do strony ISBN na której można zapoznać się z opisem fizycznym książki i przejrzeć spis treści. https://e-isbn.pl/IsbnWeb/onix/summary.html?record_id=6138331

Dodatkowym atutem publikacji jest trzy i półgodzinna płyta DVD, a na niej – oprócz całej długiej formy Starego Stylu Yang, wykonanej przez Głównego Mistrza Deng Shihai – jej wersja „pedagogiczna”, w której Mistrz Ly prezentuje dokładnie jej poszczególne fragmenty, ruch po ruchu.   Razem z dokładnym opisem w książce pojedynczych sekwencji formy, stanowi to doskonały materiał do nauki, szczególnie przed zbliżającymi się egzaminami w końcu sierpnia.

Jeśli ktoś jeszcze nie ma książki i chciał by ją zamówić (cena książki to 100 zł.), prosimy o kontakt na mail: rostkowska.marzena@gmail.com

Przypominamy również o warsztatach Ba Duan Jin z Mistrzem Ly na które można się jeszcze zapisać, a są już za osiem dni, czyli  w piątek 26 sierpnia.

https://fundacjadantian.com/blogs/juz-w-sierpniu-warsztaty-yue-fei-ba-duan-jin-z-mistrzem-ly-chuanzhengiem-w-warszawie/
Spotkanie-z-ksiazka_Nowe-odczytanie_2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *