TRIATHLON TAIJI już we wtorek 10.10.2017

Serdecznie zapraszamy na prezentację „TRIATHLON TAI-CHI – czyli jak wschodnie techniki sztuk walki pomogą Ci przetrwać i wygrać w korpo-świecie”. Jeśli chcecie dowiedzieć się czego uczą nas dalekowschodnie sztuki walki, nie  tylko w pracy, ale i w domu,  dla zachęty kilka tematów, które omówi Jan Gliński w najbliższy wtorek, 10.10.2017, w Domu Kultury Kadr, w jego nowej lokalizacji naprzeciw warszawskiego Mordoru.

Jak wygrać bez walki?

  • Kto powiedział „jesteśmy tym, co ciągle powtarzamy”?
  • Czego możemy nauczyć się od rzymskiego cesarza – stoika?

Zarządzanie i rola umysłu

  • „Może nie uda ci się zabronić ptakom latać nad twoją głową, ale na pewno możesz nie pozwolić, aby zbudowały gniazdo na twojej głowie”- Martin Luther
  • Indiańska przypowieść „którego psa karmisz?”

Komplikować jest łatwo, uprościć jest trudno

  • Jednoczesne totalne zaangażowanie i całkowite emocjonalny dystans do każdej sytuacji
  • Sun Tzu, a pętla OODA

Nie zapomnimy też o „naukowej intuicji” i jak wykształcanie wyższych stopni świadomości pomaga w lepszym wyczuciu trendów, sytuacji, ludzi.

Ucztą dla ducha będą fragmenty spektakli Cloud Gate Danse Theatre i U-Theatre, po czym wieczór zakończymy degustacją wysokogórskiej herbaty Oolong z gór Alishan na Tajwanie, gdzie mieści się główna siedziba naszego Starego Stylu Yang.

Spotykamy się w Domu Kultury KADR, przy ulicy Rzymowskiego 32, we wtorek 10.10, o godzinie 18:00, wstęp wolny.

Pamiętajcie: „Nigdy nie wiesz jaki będzie wynik twojego działania, ale jeśli nie podejmiesz działania, nie osiągniesz żadnego wyniku” – Mahatma Gandhi

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *