Wężowy owoc z ulungiem

Przez ostatni miesiąc, poprzez krótkie, filmowe relacje na naszym blogu, mieliście okazję uczestniczyć w dalekowschodniej podróży dwójki naszych instruktorów. Po ich szczęśliwym powrocie, zamieniliśmy jeden z treningów na spotkanie popodróżnicze.

Przypomnieliśmy sobie parę filmowych relacji, zwłaszcza tych, które pokazywały jak  Tajwan, nazywany często prawdziwymi Chinami, zachował – pomimo swojej nowoczesności – poszanowanie dla tradycji i wolniejsze tempo życia,  coraz trudniejsze do znalezienia w Chinach kontynentalnych.

Nie zabrakło też kilku przywiezionych specjałów. Najciekawszym i mało u nas znanym był wężowy owoc, którego skórka do złudzenia przypomina skórę węża. Królowały zaś pyszne, suszone owoce, zwłaszcza mango, wysychające jedynie w promieniach palącego, tropikalnego słońca i pakowane beż żadnych dodatków i konserwantów. Popijaliśmy aromatyczną, wysokogórską herbatą ulung z gór Ali Shan. A warto przypomnieć, że  wysokogórskie herbaty z gór Ali Shan i San Lin uważane są najlepsze, wysokogatunkowe ulungi. Nie ma bowiem innego miejsca na świecie z tak korzystnymi warunkami do wzrostu herbaty: wysokie góry z oceanicznym, sródtropikalnym klimatem, częste mgły, korzystne nasłonecznienie i duże dobowe wahania temperatur. Wszystko to nadaje tej herbacie wyjątkowy smak i aromat, a także ładunek pozytywnej energii, co wspaniale łączy się z treningiem taijiquan i qigongu. Nic dziwnego więc, że większość mistrzów tych dyscyplin było i jest znawcami i amatorami wysokojakościowych herbat. Może nie wszyscy wiedzą, że nasz Główny Mistrz, Deng Shihai, uznawany jest za jednego z najwybitniejszych tajwańskich ekspertów herbaty.

Zanim otoczyliśmy stół z frykasami i herbatką, nie zapomnieliśmy  o krótkim treningu oraz o nakręceniu pozdrowień dla naszych francuskich i tajwańskich przyjaciół, odwzajemniając się w ten sposób za ich filmowe pozdrowienia, które już widzieliście w jednym z odcinków.

Poniżej krótka relacja z naszego spotkania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *