Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wachlarze bojowe

30 wrzesień 2019 @ 18:30 - 19:30

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every week that begins at 18:30 on poniedziałek, repeating until 16 grudzień 2019

100 zł

Taniec z Wachlarzami Bojowymijest autorską techniką Julii Bui Ngoc, która powstała w 2003r w wyniku jej wieloletniej pracy laboratoryjnej w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Tworząc ją czerpała z chińskich sztuk walki (Wu Shu, Tai Chi), w których jest wielokrotną mistrzynią, technik tańca klasycznego, które zgłębiała w szkole baletowej oraz elementów tańca współczesnego i improwizacji.

Blisko ośmioletnia praca nad połączeniem pozornie przeciwstawnych technik zaowocowała niepowtarzalnym stylem, który wzbudził podziw na całym świecie. Z powodzeniem eksploruje on kobiecą subtelność, buduje wewnętrzną siłę, uczy uwalniać ją pod postacią wyrafinowanych technik walki ukrytych w uwodzicielskich gestach.

Ważnym elementem stylu jest filozofia dalekiego wschodu oraz elementy historii tamtejszych kobiet. Taniec z Wachlarzami Bojowymi Julii Bui Ngoc jest jak dotąd jedyną na świecie techniką eksplorującą wykorzystanie Wachlarzy Bojowych, tańca i sztuk walki, łącząc je w spójny styl sprawdzający się zarówno w choreografiach tańca jak i większych formach scenicznych.

LEGEDNA W starożytnych Chinach szkolono specjalne oddziały wojowniczych kobiet do zadań specjalnych. Pod przykrywką kurtyzan wojownicze kobiety podstępem pokonywały wroga. Uwodziły swoim tańcem wodzów, zyskiwały ich zaufanie, wyciągały istotne informacje strategiczne, zabijały. Używały przy tym m.in. Wachlarzy Bojowych, które były misternie wykonane tak by ukryć w nich ostrza…

 

Zajęcia prowadzi Ewa Ampulska

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt   mailowy  – studiodantian@gmail.com lub telefoniczny  +48 794 506 585

Zbieramy zgłoszenia aby powstała grupa.  

Szczegóły

Data:
30 wrzesień 2019
Godzina:
18:30 - 19:30
Koszt:
100 zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejsce wydarzenia