13 potencjałów na Cote d’Azur !

Pionierzy Fundacji Dantian meldują zakończenie zadania w Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu we Francji!

Delegaci naszej Fundacji w składzie: Jan Gliński i Marzena Rostkowska, na zaproszenie Mistrza Ly, wyruszyli z początkiem maja na staż sędziowski do Hyeres na wcinający się w Morze Śródziemne Półwysep Giens. W programie intensywnych warsztatów –  ćwiczyliśmy bowiem od 6:30 do 18:00 z przerwami na posiłki –  skoncentrowanych na długiej formie ręcznej Starego Stylu Yang,  pogłebialiśmy nie tylko nasze umiejętności praktyczne, analizując fragment po fragmencie każdy ruch formy, ale i teorię z jej filozoficznymi korzeniami taoistycznymi.

Motywem przewodnim warsztatów było uświadomienie sobie przejawów w samej formie oraz zastosowaniem tzw. 13 potencjałów: Peng, Lu, Ji, Au, Cai, Lie, Zhou, Kao, Jin, Tiu, Gu, Pan, Ding. Dodatkowo, osoby z najdłuższym stażem, praktykuje nasz styl czasem i ponad 20 lat – wystąpiły po raz pierwszy w roli sędziów, zaś reszta grupy posłużyła jako owieczki, wykonując fragmenty formy na oczach srogiej, dziesięcioosobowej ławy sędziowskiej. Następnie role się odwróciły i ekipa sędziowska musiała wykonać trzykrotnie wolniej pierwszą część standardowej długiej formy, co bez względu na staż jest dla każdego sporym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy pragnie się zastosować w praktyce wszystkie 13 potencjałów.

Nasz pobyt za granicą objął 15 maja, kiedy to nasza Fundacja skończyła dokładnie 2 lata. W wigiliję tej rocznicy, całą 23-osobową grupą popłynęliśmy na pełne morze wynajętą przez polską ekipę taksówką wodną, wyglądającą jak zdemobilizowana łódź patrolowa, czym pewnie była w porzednim życiu. Skierowaliśmy się do leżącej  nieopodal malowniczej wyspy Porquerolles, skąd na sfalowanym morzu obserwowaliśmy przepiękny zachód słońca. Po powrocie do portu uraczyliśmy lekko zmarznięte towarzystwo przezornie zabranymi z Warszawy czterema butelkami nalewki wiśniowej, trunku od lat docenianego przez wszystkich adeptów Yangjialaojia Taijiquan od Francji po Tajwan 🙂 Zaś za zakąskę posłużyły przyjęte owacyjnie nasze „krówki”, które miały tam swoją premierę.

Kontynuacja obchodów urodzinowych z naszymi przyjaciółmi i uczniami już 3 czerwca w Muzeum Azji i Pacyfiku o 18:00, na którą serdecznie Was zapraszamy; więcej informacji z dokładnym programem podamy niebawem.

W sumie był to wspaniały wyjazd, zdjęcia i mini filmik poniżej na pamiątkę. Wróciliśmy pełni wrażeń i nowych doświadczeń, nic jednak nie zastąpi kwitnących kasztanów i bzów w Łazienkach oraz wspólnych treningów z naszymi uczniami, którzy spisali się na medal podczas naszej nieobecności, kontynuując wytrwale naukę Taijiquan – jesteśmy z Was bardzo dumni!

collage Heyer collage Heyer 5 collage Heyer 4 collage Heyer 3 collage Heyer 2

Komentarze o “13 potencjałów na Cote d’Azur !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *