Świadomy oddech wydłuża życie

W poniedziałkowe popołudnie w Muzeum Azji i Pacyfiku zapanował oddech. Po rozgrzewce, siedzieliśmy na krzesłach zajmując się zasadami oddechu prawidłowego i kilkoma technikami, za pomocą których można doenergetyzować ciało, wyciszyć emocje i skoncentrować myśli.

Oddech w kulturze Indii nie tylko dostarcza niezbędnego organizmowi tlenu, ale także powiązanej z nim Prany – energii życiowej. Oddech powolny wydłuża życie, a oddech kontrolowany wyzwala określoną energię. W Indiach mówi się, że w momencie urodzenia, każdy ma przypisaną sobie ilość oddechów, po wykorzystaniu których umiera. Jeśli przyjmiemy to za prawdę, jasne staje się, że praca z oddechem wydłuża życie i podnosi jego jakość! Dlatego też na przekór współczesnej modzie na szybkie, stresogenne tempo życia, a w rezultacie  permanentnie zbyt płytki  i przyśpieszony oddech zachęcamy do zatrzymania się! Do zaczerpnięcia pełną piersią głębokiego relaksującego oddechu! Do oddechu spokojnego i głębokiego, aż do brzucha.

Po serii takich ćwiczeń niektórzy poczuli lekki zawrót głowy od ilości pobranego tlenu, jest to zjawisko naturalne ponieważ paradoksalnie w prawidłowym oddychaniu jesteśmy niedoświadczeni!

Cóż,  jeśli mamy ochotę żyć lekko i świadomie, jeśli chcemy zwiększyć kontrolę nad własnym umysłem, dobrze jest poznać moc świadomego oddechu! 🙂

W najbliższy poniedziałek, 23 maja, ze względu na wewnętrzną imprezę MAiP, warsztaty Qigongu o 18:00 nie odbędą się!

Natomiast trening Starego Stylu Yang dla początkujących odbędzie się 23 maja bez zmian, o godzinie 20:00.

Zapraszamy!

ola2ola1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *