3 latka Fundacji Dantian !

Aż łezka się kręci ze wzruszenia i dumy: 15 maja 2014 roku nasza Fundacja postawiła swoje pierwsze kroki, a więc dziś mamy już TRZY LATKA! Jest co wspominać i czym się chwalić, dzisiejszy wpis będzie posumowaniem naszych wspólnych dokonań w 2016 roku, tuż przed jutrzejszym wyjazdem do Chin.

W związku z wyjazdem, planujemy zorganizować nasze spotkanie urodzinowe w sobotę 10 czerwca – już teraz zaznaczcie ten dzień w kalendarzu –  będziemy mieli dla Was niespodziankę !!!

A oto jak wyglądał nasz rok 2016 w liczbach:

W skrócie, w 2016 Fundacja Dantian przeprowadziła około 500 warsztatów i treningów (ponad 700 godzin zajęć). Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Fundacji i ogółem brało w nich udział 400 -450 osób, z tego około 130 seniorów.

Jednocześnie Fundacja była bardzo aktywna w promowaniu zdrowego trybu życia wykorzystując szereg kanałów informacyjnych (portale internetowe, prasa, telewizja, książki, prelekcje, itp… o tym będzie poniżej 🙂 )

W przeciągu całego roku kalendarzowego 2016, Fundacja przeprowadziła następujące warsztaty i treningi – skrót dla przypomnienia co, z kim i jak działaliśmy:

ZAJĘCIA CODZIENNIE czyli te o 7 rano przed Kordegardą w Łazienkach, dla tych co nie mogą spać bądź są bardzo zdyscyplinowani, czyt. prosta droga do sukcesu i utrzymania ciała w formie i zdrowiu 🙂

ZAJĘCIA RAZ W TYGODNIU

 • Qigong w Domu Lekarza Seniora przy ul. Wołoskiej – nasze Ulubienice i jeden Ulubieniec, wszyscy praktykujący z zapałem bez względu na wiek i porę roku!
 • W Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Solec – podróże do krainy qigongu – chińskiej gimnastyki zdrowotnej, które miały miejsce w poniedziałki, aktualnie przeniesione na środy o godzinie 18:00 – kto był ten wie, że qigong to przygoda na całe życie.

 ZAJĘCIA DWA RAZY W TYGODNIU

 • Kurs Taiji Quan, Grupa zaawansowana, w LO przy ul. Madalińskiego – nasi weterani sztuk walki i gimnastyki (rozciągania też), którzy są z nami od początku istnienia Fundacji plus zmężniała grupa średnio zaawansowana!
 • Kurs Taiji Quan, Grupa początkująca, w LO przy ul. Madalińskiego, aktualnie do końca czerwca przy  ul. Wiktorskiej, oraz w Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Solec: młodzież (w różnym wieku) o wielkim zaangażowaniu, poddawana próbie czasu i wytrzymałości w opanowaniu długiej formy – trzymamy za Was kciuki, abyście dotrwali do jej końca, tam czeka na Was nagroda !!!
 • Qigong dla dojrzałych, w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44 : energiczna grupa zapoznająca się z arkanami rozgrzewki i Ośmioma Sztukami Brokatu, dzielnie przyswajająca nową wiedzę Państwa Środka.

 ZAJĘCIA WEEKENDOWE 

 • Weekendowe i wakacyjne zajęcia Taiji Quan oraz Qigongu: Park Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe w Warszawie: kto był ten poznał smak i zapach ćwiczeń w sobotnie przedpołudnie czy wakacyjną niedzielę, pod wodzą Jana Glińskiego, gdzie każdy ruch jest niczym układanka z puzzle, a wydobywany okrzyk przeponowy „heng” powala słowiki :), a tak na poważnie: duża dawka ruchu w czasie wolnym to najlepszy prezent jaki każdy z nas może sobie ofiarować i to w dobrym ludzkim towarzystwie oraz w pięknej przyrodzie!

IMPREZY OKAZJONALNE/ PROJEKTY

 • Światowy Dzień Taijiquan i Qigongu, Warszawa, 30.04.2016 – było pięknie i słonecznie pod drzewami kasztanowca w Łazienkach, kto jeszcze nie obchodził tego święta, warto je uwzględnić w swoim kalendarzu, takie dni odmieniają nasze podejście do świata i ludzi, nastrajają pozytywną energią – a wiadomo, że kto przyjazny, ten ma w życiu lepiej 🙂
 • Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, Warszawa, 02.10.2016 – to też warta uwagi impreza, tym bardziej kiedy zaczyna się ją obchodzić w wieku trzydziestu lat – ale jak się mówi im wcześniej tym lepiej 🙂 – jest zawsze barwnie, głośno i niebywale ruchliwie, tym bardziej, że w tym dniu wszyscy instruktorzy fundacyjni prowadzą przez cały dzień warsztaty na świeżym powietrzu.
 • Warsztaty „Lokomotywa zmian” w projekcie „Ja i komputer” 15.03.2016 – spotkanie z licealistami w Łazienkach i w  IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie, aby wspólnie rozluźnić ciało i popracować nad sylwetką.

MEDIA: TELEWIZJA\ PRASA \ PORTALE INTERNETOWE 

 •  02.10 -24.12.2016: Produkcja wraz z Telewizją Orange Sport cyklu 12 półgodzinnych odcinków filmów edukacyjnych: „Dantian – ruch i zdrowie Dalekiego Wschodu” – zamieszczonych na kanale Orange Sport TV oraz na kanale Youtube Fundacji Dantian: „ Ruch i Zdrowie Dalekiego Wschodu” – kto śledził ten pamięta, transmisja odbywała się co sobotę przed południem, zaraz po sobotnim treningu w Łazienkach.
 • 02.10: Powstanie portalu edukacyjnego: wwww.dantian.pl polecamy, portal aktualizowany, jest tam dużo ciekawych, wartościowych materiałów do czytania i poszerzania wiedzy na tematy azjatyckie.
 • 03.10.2016: Występ Fundacji Dantian w Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza, w programie na żywo Pytanie na śniadanie, pod hasłem „Qigong – chińska gimnastyka zdrowotna”. Rozmowa oraz pokaz promujący ćwiczenia i zdrowy tryb życia: link do występu, dla tych co jeszcze nie widzieli 🙂 http://pytanienasniadanie.tvp.pl/27185537/qigong-chinska-gimnastyka-dla-zdrowia
 • 18.04.2016 Artykuł w magazynie Forbes, wywiad z głównym instruktorem Fundacji Dantian – Janem Glińskim “Reset na tatami. Nowe hobby biznesmenów” , dotyczący zdrowia i ruchu dla biznesmenów i nie tylko: link do artykułu http://www.forbes.pl/reset-na-tatami-nowe-hobby-biznesmenow,artykuly,203804,1,1.html

WYDAWNICTWO FUNDACJI DANTIAN –  powstało w 2016 roku!

 • Tu nasza perełka, długo oczekiwane dziecko, czyli książka autorstwa Mistrza Antoine’a Ly, wydana w sierpniu 2016 : „Nowe odczytanie Taiji Quan, podróż między materialnością a duchowością” – tłumaczenie podręcznika do nauki Taiji z języka francuskiego, pierwsze, tak obszerne, polskie wydanie opisujące Stary Styl Yang.

SZKOLENIA\ WYSTĘPY\ ZAWODY

 • Staż z mistrzem Ly, Warszawa, (27-29.08.2016) – były warsztaty z Ośmiu Kawałków Brokatu, jak i staż Taijiquan oraz coroczne egzaminy i wspaniały bankiet z mini kursem tanga dla adeptów Taiji.
 • Staż sędziowski Starego Stylu Yang Taijiquan, Hyeres, Francja (8-15.05.2016) – nasi nauczyciele też się szkolą przed Biennale Taiji, które w czerwcu 2018 roku odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, a wraz z nim egzaminy na poziomy taiji i wyższe – szykujcie się!
 • XX Puchar Polski Taijiquan, Warszawa (24.09.2016) – i w tym roku były sukcesy! Srebrny medal dla Katarzyny Kieraś-Kędziak i brązowe dla Kaxi Elżbiety Kowalewskiej oraz Marzeny Rostkowskiej.

Lista zajęć, spotkań i kierunków jakie obrała Fundacja Dantian mówią same za siebie, jak czytacie jest co wspominać…, a tak bardziej po ludzku od serca ( i pewnie w imieniu niejednego adepta taiji czy qigonu, czy też sympatyka Fundacji Dantian!) teraz czas na pean pochwalny:

Dziękujemy naszemu nauczycielowi Janowi Glińskiemu za piękną energię twórczą, dzięki której stworzył Fundacje Dantian,  sprawnie nią zarządzając  i z każdym rokiem coraz bardziej rozwijając. Dziękujemy za to, że jest z nami w Polsce, dając nam wiele okazji do spotkań, ćwiczeń i samorozwoju.

Dziękujemy również wszystkim tworzącym już dziś Fundację Dantian, instruktorom, adeptom i przyjaciołom Fundacji, bez Was nie było by tego wszystkiego. Nawet najmniejszych ruch w końcu ma swoje znaczenie we Wszechświecie, a my ich wszyscy razem wykonujemy miliony!

Za tem hip! hip! Hura! Niech żyje nam Fundacja Dantian!

– pamiętajmy, że „dantian” to w końcu centrum energii, pulsujące w każdym z nas.

A teraz czas na wizualne podsumowanie zawarte w paradokumentalnym filmie z okazji naszych trzecich urodzin.

7 thoughts on “3 latka Fundacji Dantian !

 1. KO pisze:

  To już ponad dwa lata Was znam?

  Qpa czasu 🙂 Gratulacje… Jeszcze wielu takich lat, wielu takich działań i fanu z pracy

  Pozdr KO

 2. Krysia pisze:

  GRATULACJE! CUDOWNIE BYĆ Z WAMI! Dziękuję za fantastyczną energię i wiedzę przekazywaną przez Mistrza Jana. Przyrzekam poprawić swoją frekwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *