Co nowego w maju z Fundacją Dantian?

1.
WIBRUJĄCE SERCE PUSZCZY

6 DNIOWE WARSZTATY QIGONGU
STARZYNA  17.07 – 23.07.2021

Jeśli czujesz że po stresach codziennego życia pragniesz “naładować akumulatory” wśród nieskażonej przyrody Puszczy Białowieskiej, ten wyjazd jest dla Ciebie. 

Na kameralnych warsztatach, pod okiem doświadczonych nauczycieli, nauczysz się jak budzić energię własną, ożywiać ciało, zażywając jednocześnie kąpieli leśnych (Shinrin-Yoku). Zanurzając się w harmonicznych wibracjach tybetańskich mis, szamańskiego bębna, czy dzwonków koshi poznasz tradycyjne, prozdrowotne systemy qigongu, pomagające odzyskać przyjemność płynącą ze świadomego ruchu, obecności tu i teraz i prostą radość życia. Przywrócić w sobie harmonię, poprzez łagodną pracę z ciałem, umysłem i duchem.

Znajdź swoje centrum, swój sposób na zdrowie, używając do tego dalekowschodnich systemów ćwiczeń: Ćwiczenia Pięciu Zwierząt, qigong Mędrców z góry Emei, chodzony qigong Guo Lin, automasaż meridianów, itp. 

O PROWADZĄCYCH 

Jan Gliński – nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji oraz szeregu tradycyjnych form qigongu. Od ponad 20 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan. Adept sportowych i tradycyjnych sztuk walki, zdrowia i rozwoju osobistego. Qigong to jego pasja i sposób na utrzymanie zdrowia. Zawodowo, równie długo, w międzynarodowym biznesie high-tech.

Zajęcia prowadzone również będą przez instruktorki Fundacji Dantian: 
Marzenę Rostkowską i Katarzynę Kieraś-Kędziak, które pod kierunkiem Jana Glińskiego od prawie dekady praktykują qigong i taiji, włączając formy z bronią (kij, miecz, szablę, wachlarz bojowy). Dodatkowo pasjonują je różne formy ruchowe: movement, metoda Feldenkraisa, mikroakrobatyka.

GDZIE?

Starzyna –  komfortowy ośrodek “Joga-Ruch-Oddech”, w urokliwej osadzie w Puszczy Białowieskiej. Oddalony od zgiełku miejskiego, otoczony nieskażoną przyrodą. Sielski klimat wioski, gdzie czas się naprawdę zatrzymał. Wokół cisza, wiele szlaków na piesze wędrówki, tras rowerowych. Odległość od Warszawy 200 km. Dojazd samochodem lub pociągiem ok.3h. 

Więcej informacji w zakładce WAKACJE

2.
TRZY KROKI W GŁĄB SIEBIE

II ETAP rewolucJA – transformacJA – ewolucJA

Mając już ugruntowany nawyk codziennych ćwiczeń, niniejszy etap pozwoli Ci zapoznać się z następującymi fragmentami tradycyjnych zestawów qigongu: Osiem Kawałków Brokatu, Ćwiczenia Pięciu Zwierząt,  Sześć Leczących Dźwięków,  28 Płatków Lotosu, 12 Meridianów, itp. Wyselekcjonowałem je i połączyłem w indywidualne sesje w taki sposób, aby ich uczestnicy mogli ćwiczyć jednocześnie trzy podstawowe komponenty qigongu, czyli właściwy ruch, właściwy oddech oraz właściwa koncentracja. Stopniowo, z sesji na sesję, będziemy rozszerzali skalę odczuć wewnętrznych ćwiczeń, uzupełniając je o praktykę wizualizacji i emisji dźwięku. W czasie każdej sesji poświęcimy też trochę czasu na ćwiczenia oddechowe oraz proste techniki akupresury i automasażu, łagodzące częste problemy, jak zmęczenie oczu czy bóle głowy. 

CZAS:
Każda sesja będzie trwać ok.45 minut (ćwiczenia z objaśnieniem). Sesje będą umieszczone na Platformie Edukacyjnej Qifit, każdy uczestnik programu będzie miał nieograniczony odstęp do materiałów.
WAŻNE:
Mimo, że ten etap programu jest kontynuacją kwietniowego etapu” Trzech kroków w głąb siebie”, mogą do niego dołączyć nowe osoby

Zapraszam! Jan Gliński

Więcej informacji  ›

3.
KURS STAREGO STYLU YANG TAIJI OD PODSTAW

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE POCZĄTEK  9 MAJA godz. 9.00

Rusza nowy, stacjonarny cykl nauki Starego Stylu Yang Taiji.
Zapraszamy wszystkich zmotywowanych do poznania i nauki tego stylu. 

CO SIĘ BĘDZIE DZAŁO?

 • Poznasz Codzienny Rytuał Zdrowia, który stanowić będzie przygotowanie ciała do nauki długiej formy Starego Stylu Yang Taiji.
 • Każdej kolejnej niedzieli poznasz nowe sekwencje oraz będziesz utrwalać poprzednie.
 • Uzyskasz bezpłatny dostęp do materiałów przygotowawczych czyli Codziennego Rytuału Zdrowia, aby wzmacniać ciało.
 • Po zajęciach otrzymasz filmik z przerobionym na lekcji fragmentem formy, aby móc ćwiczyć pomiędzy spotkaniami.
 • Spotykamy się każdej niedzieli w Łazienkach Królewskich, przed Starą Kordegardą. Początek zajęć godzina 9.00 

O PROWADZĄCEJ 
Marzena Maya Rostkowska
 – adeptka taijiquan i qigongu. Uczennica Jana Glińskiego od 2011 roku. Uczestniczyła z powodzeniem w zawodach i zdawała egzaminy na kolejne stopnie kompetencji na międzynarodowych biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan na Tajwanie  oraz we Francji. Podczas XIX i XX Ogólnopolskiego Pucharu Taiji Warszawie zdobyłasrebrny oraz brązowy medal. Od 2018 jest certyfikowaną instruktorką z formy szabli i miecza Starego Stylu Yang. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym oraz tworzeniem oprawy medialnej dla Studia Dantian.  Wiele lat jako pedagog prowadziła zajęcia z dziećmi w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Więcej informacji  ›

4.

TRANSFORMACJA W KONTAKCIE ZE SOBĄ

 24 maja – 13 czerwca

Koncentracja przy jednoczesnym rozluźnieniu?
Stabilność w środku z sercem w centrum, uwagą w brzuchu, wyczuciem własnego pulsu i tego wewnętrznego rytmu wynikającego z samorozpoznania?

Zapraszam Cię na WYZWANIE – 21 dni! Poćwiczmy razem!

 • Nauka ćwiczeń rozluźniających: kolana, biodra, klatkę piersiową, kręgosłup, szyję, ramiona, nadgarstki, głowę i oczy
 • Wprowadzenie regularnego automasażu całego ciała
 • Ćwiczenia oddechowe
 • Ćwiczenia z wizualizacją 
 • Przygotowanie ciała i nauczenie się zestawu ćwiczeń do samodzielnej praktyki po zakończeniu wyzwania
 • Każdy kolejny poniedziałek poznasz nowe sekwencje oraz będziesz utrwalać poprzednie
 • Uzyskasz bezpłatny dostęp do materiałów przypominających ćwiczenia
 • Po zajęciach otrzymasz filmik z przerobionym na lekcji i dedykowanym na ten właśnie dzień ćwiczeniem

Spotykamy się od 24 maja CODZIENNIE o godzinie 7.00 ONLINE 
na platformie ZOOM. Czas trwania – ok. 1 godziny, zajęcia mogą się przedłużyć

Marzena Maya Rostkowska, praktykuje z pasji i miłości do ruchu. Ruchu świadomego, wolnego, różnorodnego. Ruchu, który pozwala zachować ciału sprawność i grację, który daje spokój i harmonię. Praktykuje od prawie dziesięciu lat taiji i qigong z Fundacją Dantian i Janem Glińskim. Wzbogaca swoją praktykę o metodę Feldenkraisa u Jacka Paszkowskiego, o movement w Akademii w Gruncie Ruchu u Michaliny Sobków oraz Beaty Zaręby oraz o qigong u Tomka Eichelbergera. Nie zatrzymuje się, z wielką ciekawością poszukuje i zgłębia różnorodne formy ruchowe, które bada i integruje w swojej praktyce. 
Więcej informacji niebawem, na naszej stronie QiFit.pl

5.
NOWE ODCZYTANIE TAIJIQUAN

Wydanie drugie, w dwóch częściach  TEORIA I PRAKTYKA

W drugiej części znajdziesz, dokładny opis 83 ruchów, Starego Stylu Yang, krok po kroku, w raz z ilustracjami i materiałami filmowymi.Część praktyczna książki dotyczy długiej formy Starego Stylu Yang, treść całości, silnie osadzona w tradycyjnej kulturze chińskiej, powinna zainteresować każdego zgłębiającego tajniki taiji quan bez względu na praktykowany konkretny styl i jego odmianę. W tym kompendium wiedzy znajdzie również coś dla siebie także ten, kto interesuje się innymi tradycyjnymi sztukami walki gdyż, jak mówi stare chińskie przysłowie, „jest wiele dróg prowadzących na szczyt góry, ale księżyc widziany z jej szczytu wygląda dla wszystkich podobnie”.
Jan Gliński, z przedmowy do wydania polskiego cz.I.

Pierwsza część, teoretyczna w wersji drukowanej dostępna na aukcji Allegro: KLIKNIJ

Druga, dla praktyków w wersji wyłącznie cyfrowej: KLIKNIJ

Czekamy na Ciebie, wybierz coś z oferty i ćwiczmy razem z energią świadomego ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *