Emei Zhengong w Muzeum Azji i Pacyfiku

Przez najbliższe dwa poniedziałki (20 i 27 października) przeprowadzimy w Muzeum Azji i Pacyfiku na Solcu warsztaty Qigong’u Szkoły Mędrców z Góry Emei (Emei Zhengong).

Qigong Pięciu Elementów (Wu Xing Fa; 五行法) jest krótką i pozornie prostą formą praktyki wewnętrznej alchemii z tradycji ezoterycznej Szkoły Mędrców z Góry Emei (Emei Zhengong 峨眉真功). Na naszych warsztatach nauczamy jej zgodnie z przekazem Wu Zhongxian, mistrza 8-ej generacji tej szkoły.

Pojedyncze ćwiczenia wchodzące w skład Wu Xing Fa pozwalają na pracę ze wszystkimi Pięcioma Elementami w kombinacji: Ogień – Woda (HuoShui 火水), Drzewo – Metal (MuJin木金) oraz Ziemia (Tu 土).

Regularne ćwiczenie Qigong’u Pięciu Elementów energetyzuje oraz harmonizuje pracę narządów wewnętrznych, przy jednoczesnym  rozciąganiu i wzmacnianiu całego ciała. Pozwala to na osiągniecie i utrzymanie ogólnego stanu odprężenia i trwałego, dobrego samopoczucia.

Samo Wu Xing (tłumaczone najczęściej jako Pięć Elementów lub Pięć Żywiołów) jest jedną z podstawowych koncepcji wszechświata w filozofii chińskiej. Z ideą Pięciu Elementów można się z łatwo pobieżnie zapoznać  chociażby w Internecie, ale głębsze zrozumienie, a zwłaszcza odczucie Wu Xing poprzez ćwiczenia psychofizyczne, jest już dużo trudniejsze. Zachęcamy do spróbowania !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *