Już w sierpniu warsztaty Yue Fei Ba Duan Jin z Mistrzem Ly Chuanzheng’iem w Warszawie!

To wspaniała okazja dla wszystkich praktykujących qigong oraz sztuki walki, aby zapoznać się z pozostającą wiernej tradycyjnemu przekazowi formą Ośmiu Sztuk Brokatu Generała Yue Fei o 1000-letniej historii.

Warsztaty tej odmiany Yue Fei Ba Duan Jin odbędą się po raz pierwszy w Polsce, w Warszawie, 26 sierpnia. Przeprowadzi je nasz mistrz, Ly Chuanzheng (Antoine Ly), wyjątkowy jak na obecne czasy nauczyciel 7-ej generacji Szkoły Yangjialaojia Taijiquan (Starego Stylu Yang Taijiquan). Nauczył się on tej formy Ba Duan Jin od Mistrza Li Fengzhang’a, który z kolei uczył się jej od Mistrza Wang Zihe, ucznia Mistrza Dou Fenshan’a ze starej linii sztuk walki Taiyi.

Autorstwo prezentowanej na warsztatach formy Ba Duan Jin przypisywane jest słynnemu generałowi Yue Fei (1103-1141) który broniąc północnych granic cesarstwa chińskiego przed hordami Jin, utrzymywał w dobrej kondycji swoich oficerów i żołnierzy właśnie poprzez codzienne wykonywanie tego qigong’u.

Z biegiem czasu ta tradycyjna forma uległa pewnej ewolucji, integrując różne metody takich gałęzi qigong’u, jak dao yin, xing qi, czy nei dan, jednocześnie pozostając wierną tradycyjnemu przekazowi Yue Fei Ba Duan Jin.

W porównaniu do najczęściej nauczanych form Ośmiu Sztuk Brokatu, które są w zasadzie formą qigong’u dao yin, Yue Fei Ba Duan Jin jest bardziej złożonym i trudniejszym do wykonania zestawem ćwiczeń, oferując w zamian lepszą stymulację i zharmonizowanie pracy organów wewnętrznych, a tym samym większą efektywność jako metoda utrzymania zdrowia.

Warsztaty będą dość szczegółowym wprowadzenie do tej formy Ba Duan Jin i zapoznają ich uczestników z zasadami jej prawidłowego wykonywania. Niewiele więcej można zrobić w ciągu trzech godzin przeznaczonych na warsztaty, czy nawet podczas całego dnia. Głębsze opanowanie tego kompletnego zestawu ćwiczeń wymaga dłuższego czasu i dlatego zamierzamy kontynuować wspólną naukę tego systemu, w ramach naszej Fundacji, w przyszłym roku szkolnym.

Zajęcia będą prowadzone w języku francuskim, z tłumaczeniem na polski przez naszego nauczyciela Jana Glińskiego, wieloletniego ucznia Mistrza Ly. Warsztaty będą rzadką okazją bezpośredniego skorzystania z jego wielkiego i długoletniego doświadczenia, płynącego z wielu dekad praktycznego nauczania tradycyjnych sztuk walki.

Zapraszamy do obejrzenia Yue Fei Ba Duan Jin w wykonaniu Mistrza Ly po uruchomieniu filmiku poniżej:

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja do 15 lipca 2016 na adres: rostkowska.marzena@gmail.com z podaniem preferencji (warsztat poranny 09.00 – 12.00 lub popołudniowy 15.00 – 18.00).  

Potwierdzenie uczestnictwa nastąpi do 20 lipca br.

Warsztaty odbędą się w piątek, 26 sierpnia 2016, w Szkole Podstawowej numer 98, przy ulicy Grottgera 22, na terenie parku Morskie Oko (wjazd od Belwederskiej).

Opłata: 100 zł (90 zł – Przyjaciele Fundacji) gotówką przy wejściu lub (preferowane) wcześniejszym przelewem na konto: Bank PKO SA, Al. Jerozolimskie 65/79, nr konta 08124062181111001058278535.

Strój: luźny ubiór, nie krępujący ruchów, obuwie na płaskiej podeszwie. Trening będzie odbywał się na boisku, a w razie niepogody w sali gimnastycznej.

Ly Chuan ZhengLy Chuan Zheng („Antoine Ly”), urodzony w Kambodży w tradycyjnej rodzinie chińskiej, rozpoczął naukę taiji quan w 1972 roku z Deng Sihai, obecnym Głównym Mistrzem 6-tej generacji Starego Stylu Yang Yaiji Quan (Yangjialaojia Taijiquan) na Tajwanie, gdzie od 1970 roku studiował na National Taiwan Normal University w Taipei. Od 1977 roku Mistrz Ly mieszka pod Paryżem, propagując i nauczając we Francji i Europie ten styl taiji quan oraz qigongu, ćwicząc jednocześnie regularnie na Tajwanie z Mistrzem Deng. W 2009 roku Mistrz Ly otrzymał z rąk prezydenta Tajwanu wyjątkowe wyróżnienie jakim była Nagroda za Tradycyjną Transmisję Sztuk Walki. Mistrz Ly jest autorem kilku książek, z których ostatnia wydana w 2013 nosi tytuł „Nouvelle Lecture du Taijiquan”.  Będzie ona wkrótce  wydana po polsku przez naszą Fundację Dantian pod tytułem „Nowe Odczytanie Taijiquan”.

Zaproszenie-na-Warsztaty-26-sierpnia-2016_FD

2 thoughts on “Już w sierpniu warsztaty Yue Fei Ba Duan Jin z Mistrzem Ly Chuanzheng’iem w Warszawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *