MÓJ QIGONG NA CODZIEŃ | MIEJ SWOJE SPOSOBY NA ZDROWIE | MAiP ul. Solec 24, poniedziałki, godz. 18.30

Dokładnie 7 listopada, weszliśmy w początek zimy według chińskiego 24 segmentowego kalendarza słonecznego. Wchodzimy też w końcowe miesiące roku Wodnego Tygrysa. Według tradycyjnej kosmologii, połączenie tych dwóch okresów przyniesi częstsze i silniejsze niż zwykle zmienne wiatry, zwłaszcza w okresie od 22 listopada („Małego Śniegu”) do 20 stycznia („Dużego Zimna”).
Ten nadmiar energii wiatru będzie trudny zwłaszcza dla tych, którzy mają problemy z płucami, wątrobą nerkami czy trawieniem, a także z wahaniami nastroju czy depresją. Mówił już o tym Kanon Medycyny Żółtego Cesarza (IV – I w. p.n.e.). Aby pomóc naszym organizmom w przezwyciężeniu tych negatywnych trendów, warto poznać i regularnie praktykować ćwiczenia qigongu, które sprawdziły się w tym zakresie. Im właśnie poświęcimy nasze poniedziałkowe warsztaty qigongu w MAiP począwszy od 14 listopada.
Czego możesz się nauczyć a co może pomóc ci zadbać o odporność i zdrowie tej jesieni i zimy?
Nauczymy się wybranych ćwiczeń głównie z dwóch systemów: tzw. Metodzie 15 Ćwiczeń Qigongu Wudang oraz Ośmiu Kawałków Brokatu wg. Lam Kam Chuena. Nie zapomnimy też o ćwiczeniach oddechowych.
Zajęcia trwają od godz.18.30 – 19.45. Prowadzi Jan Gliński
Inwestycja:
– zajęcia jednorazowe: 45 zł
– karnet na 5 warsztatów, ważny 3 miesiące: 200 zł
Przyda się luźny strój, nie krępujący ruchów i oddechu, obuwie na płaskiej podeszwie, coś do picia oraz ciekawość!

Chcąc wziąć udział w zajęciach daj nam znać, wypełniając FORMULARZ 

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *