Na tropie…

Ostatnia azjatycka noc w Muzeum Azji i Pacyfiku już za nami, poniedziałkowe spotkania w kręgu sztuki i ruchu na ten rok zamknięte.

Przez kilka miesięcy od wczesnej wiosny, przez ciepłe lato, jesienny Ogród Saski i zimowe Łazienki mogliście z nami ćwiczyć Ruchy Pięciu Zwierząt i tak było i tym razem.

Na podsumowanie sezonu do niedźwiedziej siły i ruchu dodaliśmy jeszcze ślad łap, woskowych, gorących i ciężkich, którymi pokryliśmy gęsto papier. Do tygrysiej zwinności i szybkości, wymyśliliśmy ślady porywistych ruchów gąbki moczonej i rozcieranej na papierze. Do małpiej zwinności – ślady kroków, szybkich, kreślonych patyczkami z balsy. Na żyrafią gibkość i smukłość kopyt, pasowały stemple ręcznie wycięte z owoców ziemi:). Zaś na żurawią płynność cienkie pędzelki, kreślące drobne, ptasie, patyczkowate łapy.

Stać się zwierzęciem, wędrować jego ścieżkami, naśladować ruchy żurawia na łące, kiedy w mokrej i grząskiej murawie grzęzną łapy. Stać się tygrysem biegnącym przez sawannę i wspinać się jak małpa po drzewach, czy też wysoko zadzierać głowę jak żyrafa, obgryzająca najsmaczniejsze liście akacji. Być niedźwiedziem i najeść się do syta podczas Spotkania Wigilijnego Fundacji Dantian – zapraszamy -jedyna okazja stadnie pobiesiadować, nie zabraknie sadła i wspólnej zabawy, widzimy się 16 grudnia o 18:00 na ul. Madalińskiego w naszej gawrze!

 

Ruchy_3Ruchy

Komentarze o “Na tropie…

  1. Krysia pisze:

    Bardzo, ale to bardzo bardzo bardzo chciałam uczestniczyć w tych poniedziałkowych zajęciach, ale – niestety – zaczął się okres spotkań wigilijnych (raz w roku) i nie mogłam dotrzeć. Mam nadzieję, że jeszcze wrócimy do tego tematu i staniemy się zwierzętami.
    Przy okazji – ogromne dzięki za dzisiejsze spotkanie na Madalińskiego – za przepiękną, rodzinną atmosferę, przepyszne jedzonko i w ogóle cudowny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *