Notatki podróżne – Tajwan V

Wycieczka nad Pacyfik zaczęła się od popołudniowego trzęsienia ziemi, niezbyt silnego, ale na tyle odczuwalnego, że niektórzy z nas zaczęli czuć się nieswojo. Wkrótce okazało się, że w autobusie, którym pojechaliśmy nad niedalekie wybrzeże, trzęsło nas dużo bardziej:-) Po drodze widzieliśmy jeszcze świeże ślady zniszczeń, spowodowanych przez siedem tajfunów, które nawiedziły ten rejon Tajwanu tylko w tym roku.

Celem naszej wycieczki był słynny Most Ośmiu Łuków, przypominający wielkiego, morskiego smoka, którego ciało łączy ląd z małą wysepką, na której – według starej legendy – przybyli kiedyś Trzej Nieśmiertelni.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w sklepie z herbatą, znanym z jakości sprzedawanych tam gatunków wysokogórskiego ulongu. Jego właścicielką jest jedna z adeptek naszego stylu taijiquan w Taitungu. Nic to dziwnego, wielu mistrzów taiji to także znawcy herbaty, co możecie również obejrzeć w najbliższym odcinku naszego programu „Dantian – ruch i zdrowie Dalekiego Wschodu”, poświęconym właśnie Tajwanowi, dostępnym od soboty na www.dantian.pl 

A poniżej krótka relacja z wybrzeża Pacyfiku.

 

Tajwan_V_1 Tajwan_V_2 Tajwan_V_3 Tajwan_V_5

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *