Nowy Rok Królika rozpoczęty!

21 stycznia pożegnaliśmy Rok Tygrysa, a wczoraj przywitaliśy z nową energią Rok Królika!
Zarówno anatomicznie, jak i behawioralne tygrysy i króliki nie mogłyby się bardziej różnić, zatem w 2023 roku możemy spodziewać się zmiany tempa. W 2022 roku dominowała energia yang, wspierana przez dynamizm tygrysa. Nadchodzący Rok Królika żywiołu Wody ucieleśnia energia yin, która będzie przejawić się w relaksie, płynności, ciszy i kontemplacji. Warto pamiętać, że natura królika kryje cichą pewność siebie i siłę. Królik, porusza się stabilnie w kierunku swoich celów, niezależnie od napotkanych problemów. Chińskie przysłowie mówi: „przebiegły królik ma trzy nory” co sugeruje, że królik nie tylko ma wiele pomysłów, ale też łatwo dostosowuje się do środowiska.
Jeśli 2022 rok był dla nas pełen wyzwań to 2023 będzie oferował możliwość wyciszenia się, kontemplacji, odpoczynku, pielęgnowania ciała i duszy, zapewniając równowagę w ramach podstawowej koncepcji yin i yang – gdzie przeciwne siły uzupełniają się wzajemnie, aby zapewnić ogólną harmonię. W rezultacie ogólna energia 2023 roku będzie łagodniejsza, a my będziemy szukać bardziej zrównoważonego życia. Królik zachęca nas do tego, by poświęcić energię na pracę nad sobą i odkrywanie własnego wnętrza. To rok w którym będziemy kłaść duży nacisk na samorozwój, pracę nad relacjami z ludźmi oraz zwracanie uwagi na wzajemne potrzeby.
Po latach pandemicznych ograniczeń, z przyjemnością wracamy z naszymi dorocznymi celebracjami Nowego Roku Chińskiego w Muzeum Azji i Pacyfiku. Zapraszamy na tradycyjną prezentację Jana Glińskiego o zodiakalnym znaku Nowego Roku – tym razem Królika – w mitologiach świata, połączoną z pokazem tańca z wachlarzami bojowymi i mini-kiermaszem!
Gdzie i kiedy:
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul.Solec 24, 3 lutego (piątek), godz.18.00

Program:

Wykład – Jan Glinski
Część artystyczna – semestralny pokaz Szkoły Tańca z Wachlarzami Bojowymi
Mini – kiermasz

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *