Nowy sezon prelekcji w Studiu Dantian od 27.09.2019 | Zaczynamy od Hashimoto!

Z radością informujemy, że wracamy po wakacjach do regularnych, piątkowych prelekcji w Studiu Dantian, zawsze wstęp wolny.

Już w najbliższy piątek, 27.09.2019, o godz. 18.00, odbędzie się prelekcja mgr Anny Świtakowskiej, Dietetyk Klinicznej Poradni Nutricus, na temat:

HASHIMOTO – JAK DZIĘKI DIECIE ODZYSKAĆ ZDROWIE I SYLWETKĘ 

Choroba Hashimoto to prawdziwa plaga XXI wieku. Przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, stanowi najczęściej występującą przyczynę niedoczynności tego narządu. Na Hashimoto częściej chorują kobiety niż mężczyźni, a w jego przebiegu dochodzi do powolnej destrukcji miąższu i rozwoju niedoczynności narządu.

Aby zrozumieć na czym dokładnie polega choroba, należy poznać podstawy fizjologii.

Tarczyca to niewielki gruczoł o ogromnym znaczeniu. Nigdy nie boli i nie daje wprost sygnału, że trzeba się nią zaopiekować. Potrafi jednak wywołać tak nietypowe objawy i nie raz trzeba się nagłowić, aby dociec, że o nią właśnie chodzi. Tarczyca to bardzo ważny, choć często bagatelizowany. Jest to gruczoł wydzielania wewnętrznego składający się z dwóch płatów. Waży od 25 do 60 g i jest jednym z najlepiej ukrwionych narządów ludzkiego ciała.

W trakcie prelekcji poruszymy następujące zagadnienia:
  • Hashimoto – w czym tkwi problem i dlaczego leczenie niedoczynności to za mało.
  • Dlaczego osoby z Hashimoto tyją „z powietrza”? Objawy, zagrożenia i konsekwencje źle prowadzonego leczenia.
  • Dieta w Hashimoto – dieta przeciwzapalna – zasady i wskazówki praktyczne.
  • Fakty i mity na temat diety – gluten, nabiał, soja i inne eliminacje – stosować czy nie? Pułapki związane z internetowymi newsami.
  • Co może zrobić Hashimotka oprócz stosowania diety? O suplementacji i aktywności fizycznej Hashimotki.
  • Podsumowanie – holistyczne podejście do leczenia i życia w zgodzie ze swoją chorobą.
Dzięki prelekcji osoby zainteresowane chorobą Hashimoto rozwieją swoje wątpliwości odnośnie żywienia, raz na zawsze rozwiążą mity związane z dietami eliminacyjnymi, a także otrzymają wskazówki praktyczne, które pozwolą w prostych krokach zmieniać dietę i utrzymać dobre samopoczucie.
Anna Świtakowska – absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dietetyk kliniczny z zamiłowaniem do wspomagania dietetycznego leczenia zaburzeń hormonalnych, szczególnie Hashimoto, insulinooporności, PCOS i procesu odchudzania często związanego z tymi chorobami. Stałe poszerzanie wiedzy i kompleksowe podejście do pacjenta pozwala na wypracowanie długofalowych i trwałych efektów zdrowotnych oraz sylwetkowych. Zwolenniczka harmonijnego i rozsądnego podejścia do diety oraz pracy nad nawykami żywieniowymi. Prywatnie fleksitarianka i wielbicielka zdrowych słodkości ????
Zapraszamy serdecznie!
Piątek 27.09.2019, godz. 18.00, Studio Dantian, ul. Słupecka 4/37, prosimy o punktualne przybycie, materiał z wykładu jest nagrywany i następnie publikowany na stronie YouTube Studia Dantian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *