Odświeżający Qigong na plecy!

W poniedziałkowy, marcowy wieczór w Muzeum Azji i Pacyfiku ruszyliśmy z nowym cyklem, tym razem śpiesząc z pomocą osobom z problemami pleców. Co – w krajach rozwiniętych – dotyczy zdecydowanej większości dorosłej populacji. Nic więc dziwnego, że i u nas frekwencja na warsztatach była większa niż zwykle, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach i filmiku. Bardzo nas cieszy, że tylu osobom zależy aby poznać wolne, rozluźniające ćwiczenia na poszczególne partie kręgosłupa i pleców. Choć prezentowany zestaw ćwiczeń wyglądał łatwo, to miał ponad tysiącletnie korzenie oraz współcześnie dowiedzione profilaktyczne i terapeutyczne działanie. Praktykowany codziennie chroni od bólu i napięcia w krzyżu, co na pewno poprawia ogólne samopoczucie,  pozwala rzadziej odwiedzać apteki i lekarzy, a nawet czasem uniknąć chirurgicznego noża.

Kto zatem ma ochotę poprawić kondycję, zdrowie i poznać bezwysiłkowe ćwiczenia regenerujące i tonizujące plecy, zapraszamy na drugi blok warsztatów w poniedziałek 9 marca o 18:00, Solec 24.

 

Fundacja-Dantian_Qigong-na-bol-plecow_3 Fundacja-Dantian_Qigong-na-bol-plecow_4 Fundacja-Dantian_Qigong-na-bol-plecow Fundacja-Dantian_Qigong-na-bol-plecow_2

2 thoughts on “Odświeżający Qigong na plecy!

  1. Krysia pisze:

    Spóźniłam się nieco z komentarzem do urodzin „Smoków”. Jednak przytoczę fragmencik z książki o mudrach, który doskonale charakteryzuje nasze Smoki: „…W mitologii wschodniej Smok to obraz, który łączy pięć żywiołów – Ziemię, Ogień, Metal, Drzewo, Wodę. Symbolizuje siłę, giętkość, moc, długie życie, mądrość. …”. No i wszystko jasne Panie Janie. Najserdeczniejsze życzenia dla obojga Smoków.
    Krysia J.

    • Fundacja Dantian pisze:

      Dziekuję w imieniu naszych wszystkich Smoków! Co do charakterystyki tego znaku, to jak mawaial mój przyjaciel „nie do końca prawda, ale przyjemnie posłuchać” 🙂 Pozdrawiam, J.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *