OŚ RÓWNOWAŻNEGO RUCHU – relacja z warsztatów Bartłomieja Gajowca

W ubiegłą środę, w Muzeum Azji i Pacyfiku mieliśmy przyjemność gościć na wykładzie oraz warsztatach Bartłomieja Gajowca, z zawodu fizjoterapeutę, a także praktyka aikido.

Tak jak taiji, również aikido łączy ciało, umysł i ducha. Zaś Bartłomiej Gajowiec podczas warsztatów połączył w nas oś rónoważnego ruchu – opartą na relacji głowa, serce, biodra.

Co charakterystyczne dla dyscyplin Dalekiego Wschodu, prowadzący opowiedział nam jak dbanie o ciało – świadomy ruch, poznawanie jego budowy fizycznej oraz łączenie jej z aspektem duchowym, poprzez oddech i koncentrację, w oparciu o ruch w osi, może stać się podstawą fizycznego, jak i duchowego rozwoju, budującego charakter i moc człowieka, uwalniającego go od napięć i stresu.

Oto kilka notatek z wykładu:

„Ruch to coś więcej, niż mechanika. To czucie, wdzięczność, zanurzenie się w Nature i jej dobro. Ruch to także świadomość, iż warto poznać własne ciało i dawać mu szanse na pełne korzystanie z jego możliwości.”

„Energia, którą dostajemy od świata pomaga nam w poznawaniu siebie, swojego ciała. Ból, który pojawia się w naszym ciele jest sygnałem o tym, iż ciało sygnalizuje stan, który dzieje się wbrew niemu.”

„Zaangażowując nasze serce w nasze życie jesteśmy w stanie czerpać z wyższych pięter świadomości i żyć pełnią siebie.”

„Woda – istota, która rozumie i czuje, jest nośnikiem informacji.”

„Biodra są absolutnie nieskończone, są kontenerem różnorodnych przeżyć, a tłokiem ubijającym w nich emocje, które chcemy schować nawet przed sobą jest przepona.”

„Fajne biodra są to biodra spełnione, a biodra spełnione potrafią być także źródłem rozkoszy.”

„Trzeba kucać!”

„W biodrach w miednicy znajduje się środek ciężkości ciała.”

„Jeśli głowa jest otwarta na ciało, to jest połączona z sercem”.

„Serce stoi na połączeniu rzeczywistości przyziemnej i boskiej”.

„Przepona porywa serce”.

„Z własnym sercem możemy wejść w relacje”.

CORE (ang.) – rdzeń

COR (łac.) – serce

„Rdzeniem człowieka jest serce”.

„Esencją naszego zdrowia jest ruch. Wypełnij – opróżnij. Skurcz – rozkurcz. Wypełnij – opróżnij”.

„To, co nosimy w sercu, uwidacznia się w naszych działaniach”.

„Energia powinna swobodnie krążyć i pomiędzy głową, sercem, a biodrami”

I na sam koniec cytat zamykający część wykładu: „Warto myśleć w co wkładamy serce, dzięki temu doświadczamy spójności i celowości ruchów”.

________________

Z części praktycznej poczuliśmy, że: „fajne wyzwania i fajne możliwości stawia nam nasze ciało”. Ćwiczenia wokół osi, osi jako łącznika prowadzącego do spójności ruch.

Dla rozsmakowania świadomości i nakarmienia jeszcze rozmową Jana Glińskiego z Bartłomiejem Gajowcem zapraszamy na nasz kanał na Youtube (link poniżej).

Dziękujemy Bartkowi Gajowcowi za wspaniałe warsztaty i bezcenną wiedzę, to co robi jest wspaniałe i niech coraz więcej osób doświadczy „spełnionych bioder!” Kontakt do prowadzącego na www.gajowiec.pl

W najbliższą środę zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Qigong na kręgosłup więcej informacji: https://fundacjadantian.com/wydarzenia/qigong-na-kregoslup-5/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *