Pierwsze miejsce dla naszej polskiej reprezentacji taiji quan we Francji!

Zwycięscy!

W niedzielę 21 czerwca, nasz polska reprezentacja Taiji wylądowała zdrowo i cało w Polsce. Przywieźliśmy puchar i wspomnienia, poniżej skrót maila, który niczym gołąb pocztowy trafił do Waszych skrzynek w poniedziałek rano, a następnie mini relacja z wrażeń z boiska międzynarodowego!
„Po paru dniach zgrupowania z mistrzem Ly, 19-ego i 20-ego czerwca, odbyły się jubileuszowe, 20-te Międzynarodowe Zawody Sztuk Walki Starego Stylu Yang Taiji Quan, po raz pierwszy od 40-tu lat poza Tajwanem, w Hagetmau we Francji. Zgromadziły one około 350 adeptów tego stylu, głównie z Tajwanu i Francji, a także z USA, Japonii, Chin, Bułgarii i Niemiec. Po raz pierwszy w historii, w zawodach wzięła  udział nasza liczniejsza, dziesięcioosobowa ekipa reprezentująca Polskę.
W zawodach zespołowych na tzw. poziom taiji, nasza reprezentacja w składzie: Katarzyna Kieraś-Kędziak, Agnieszka Hakizimana, Anna Norenberg i Andrzej Piotrowski zajęła pierwsze miejsce!!!
Również w zawodach indywidualnych, dwójka naszych reprezentantów, Marzena Rostkowska oraz George Indruszewski, zajęła wysokie, czwarte miejsca, w zawodach na tzw. poziom żółty, odpowiednio w kategoriach kobiet i mężczyzn.
Ponadto Marzena i George zdali egzamin na wysoki poziom niebieski, a obie Agnieszki, Hakizimana i Brzezańska, zdały egzamin na poziom biały,  powiększając grono naszych adeptów na tym poziomie do 15-stu.
Gratulacje !!!
Międzynarodowe zawody naszego stylu odbywają się co dwa lata. W 2017 odbędą się w Chinach, a w 2019 w Japonii. Czekają nas więc kolejne dwa lata pracy, aby przygotować jeszcze liczniejszą i jeszce lepiej przygotowaną reprezentację naszego kraju.”
A teraz, jak było!
Samolot do Paryża, 13 czerwca, piąta rano, ledwo się poznajemy. Lekkie przebudzenie i forma podczas międzylądowania na lotnisku Charles de Gaulle, potem kolejny samolot na lotnisko w Pau. Tam spotykamy Jurgena z Niemiec. Wspólna podróż do Hagetmau. Pierwsza kolacja na stołówce – taka jak kolejne dni i posiłki – jadane raz w sali, raz na tarasie.
Śpimy w domkach, pobudka przed szóstą rano na pierwszy trening i tak przez cztery dni. Potem śniadanie i ćwiczenia, obiad, przerwa i ćwiczenia, kolacja i w ukryciu przygotowywany krakowiak w wersji Taiji na niedzielny bankiet.
We wtorek mini kiermasz z produktami Fundacji Dantian – znane Wam T-shirty i broszki, kaszkiety itd.
Środa – krótka wycieczka wybrzeżem od Biarritz do San Sebastian w Hiszpanii, pięknie, wietrznie, widoki zapierające dech w piersiach.
Piątek bardzo poważnie – egzaminy i zawody, napięcie, wychodzenie na parkiet i te 7 minut, które zdecydowały co dalej… Następnie wielka radość mamy puchar – pierwsze miejsce jest nasze, zaskoczenie i wielki prezent – po wykonaniu formy Mistrz Deng podchodzi pogratulować naszej czwórce!!!
Mamy też dwa zdane egzaminy na poziom biały i dwa na niebieski – jest co świętować! Urywamy się tego wieczoru z kolacji – jemy na mieście  – są truskawki i wino.
Sobota – przed szóstą trening, śniadanie i zawody, finały, po obiedzie okazuje się, że weszliśmy do finałów indywidualnych, szybka rozgrzewka z pełnym brzuchem i ponowne 7 minut – jesteśmy w pierwszej czwórce, zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet!
Po południu odebranie pucharu i dyplomów, a porem arena z krowimi występami, uroczysta kolacja z polskim Krakowiakiem, który zebrał owacje na stojąco oraz występy lokalnych szczudlarzy. Następnego poranka powrót do Polski.
Z tych kilku dni, to co w nas zostanie na długo to, niesamowicie przyjaźni ludzie i klimat festiwalu, gdzie starsi dzielą się z młodszymi wiedzą, gdzie nie ma morderczego współzawodnictwa – a jest współwystępowanie i wsparcie.
Gdzie czuć, że wszyscy należymy do wielkiej międzynarodowej rodziny Starego Stylu Yang.
Jeszcze jedno… największe i najważniejsze, czyli podziękowanie dla naszego Nauczyciela Jana Glińskiego, za to, że nas zabrał na ścieżkę Taiji – gdzie jesteśmy równi w harmonii ze sobą i innymi, za to, że przygotował nas na spotkanie z sobą i nauczył formy, która odmienia serca, umysły i ciała. A co ważne dzięki niemu staliśmy się przedłużeniem generacji mistrzów 🙂 – choć dopiero w powijakach!
Fundacja-Dantian_Hagetmau_15
Fundacja-Dantian_Hagetmau_14
Fundacja-Dantian_Hagetmau_13
Fundacja-Dantian_Hagetmau_11
Fundacja-Dantian_Hagetmau_10
Fundacja-Dantian_Hagetmau_9Fundacja-Dantian_Hagetmau_8Fundacja-Dantian_Hagetmau_7Fundacja-Dantian_Hagetmau_6Fundacja-Dantian_Hagetmau_5Fundacja-Dantian_Hagetmau_Fundacja-Dantian_Hagetmau_2Fundacja-Dantian_Hagetmau_3Fundacja-Dantian_Hagetmau_4
Certyfikat-Hagetmau_2015

16 thoughts on “Pierwsze miejsce dla naszej polskiej reprezentacji taiji quan we Francji!

 1. Nina pisze:

  To fantastyczne! Wyobrażam sobie, jak jesteście szczęśliwi i dumni. Gratuluję bardzo, bardzo serdecznie.
  Ach, ten pan Jan Gliński jest geniuszem po prostu…
  n.

 2. Krysia pisze:

  No i gardło się ścisnęło ze wzruszenia. OGROMNE GRATULACJE!!! Właściwie nic – oprócz trzymania kciuków – nie zrobiłam a czuję się jak zwycięzca. Podziękowania wielkie dla naszego MISTRZA JANA za dostarczenie tak wspaniałych emocji i za tak skuteczne prowadzenie polskiej ekipy. Moc serdeczności dla dzielnych zawodników!

 3. olga pisze:

  Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników jak powiedział jeden z naszych „albo TO się ma , albo nie” -Wy TO macie.
  Dla Jana-Nauczyciela wyrazy szacunku.

 4. julia pisze:

  Ale radość!!! To piękne zwycięstwo we wspaniałym stylu.!!!
  Wielki wysiłek całej ekipy został sowicie wynagrodzony. !!! Jak rozumiem, zwycięzcy to zaczątek kadry trenerskiej szkoły Fundacji. Ze zdjęć i opisu wnioskuję, że nie było łatwo…
  Ja pozostanę niestety w kadrze kibiców i entuzjastów, ale to umiejętności pedagogiczne Mistrza Jana jak magnes przyciągneły mnie rok temu do grupy ćwiczącej w Łazienkach Królewskich .
  Te nieliczne zajęcia, w których miałam przyjemność uczestniczyć dały mi więcej niż lata wcześniejszych ćwiczeń. Jako była nauczycielka umiem to ocenić.
  Gratulacje i wyrazy szacunku dla Nauczyciela Jana Glińskiego.
  A w wigilę najkrótszej nocy w roku przyjmij Janie najlepsze życzenia imieninowe. 🙂
  jolka

  • Fundacja Dantian pisze:

   Dziękuję serdecznie wszystkim za miłe słowa i życzenia, zarówno na blogu, jak i mailem. Zachęcają nas one do kotynuacji wspólnego zgłębiania tajników Starego Stylu Yang, jak i do dalszego promowania przez naszą Fundację innych technik z przebogatej, dalekowschodniej skarbnicy metod zdrowotnej gimnastyki ciała i ducha. Będę z powrotem w Wwe w połowie lipca i na pewno nadarzy się okazja do wakacyjnego ćwiczenia w plenerze zanim rozpoczniemy regularne zajęcia w salach na jesieni. Póki co, życzę naszym adeptom i sympatykom wspaniałego lata! J

  • Fundacja Dantian pisze:

   Merci à toi, Christophe et à vous tous pour nous soutenir! Peut-être à Paris mais pourquoi pas à Varsovie? A+, Jan

 5. Norman pisze:

  Félicitations à l’équipe de Pologne qui a apporté beaucoup de fraîcheur!
  La prochaine fois je serai moins timide pour le bungalow N°8! 😉
  A très vite!

  • Fundacja Dantian pisze:

   Merci, Norman, et aussi félicitations pour tes résultats à Hagetmau !!! La prochaine fois tu auras même plus de choix dans nos bungalows 🙂 A+ !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *