Pierwsze w historii naszego stylu egzaminy online za nami!

Czy to możliwe, aby nauczyć się tradycyjnego, trudnego Starego Stylu Yang Taiji online? Aby pojąć cały ogrom wiedzy bez bezpośredniego kontaktu między nauczycielem, a uczniem? Raczej się nie da i nie znamy przypadków, aby komuś to się udało, zwłaszcza przy nauce na wyższym poziomie, natomiast – w obecnej sytuacji – zastanawiamy się, czy przynajmniej pewne podstawowe elementy naszego stylu mogą być nauczane zdalnie. Z pewnością jednak, co ostatnio udowodniliśmy w praktyce, można przeprowadzić egzamin online, przynajmniej na podstawowym poziomie, w naszym przypadku tzw. poziomie „białym”.

Tak więc z wielką radością witamy w naszym gronie adeptki Taijiquan, które pierwszy raz w historii naszego stylu zdały  egzamin online na lini Warszawa – Paryż. Egzaminatorami w Paryżu byli Mistrz Ly Chuanzheng (Antoine Ly) oraz wieloletnia nauczycielka tego stylu Marianne Plouvier. Do egzaminu podeszły i zdały go z bardzo dobrym wynikiem: Dorota Ubysz, Ania Łuc-Sasińska oraz Justyna Orlikowska.

Jest dla nas wielką radością i satysfakcją, że pomimo pandemii w Polsce i na świecie, również we Francji, przy braku  możliwości uczestniczenia w  regularnych zajęciach, dzięki wielkiej determinacji ćwiczących i zgody na egzamin online mistrzów i jurorów we Francji – mogło do niego w ogóle dojść! Gratulujemy naszym adeptkom determinacji i samodyscypliny, codziennego samodzielnego ćwiczenia  w mieszkaniach, doskonaląc ruchy i przygotowując się do egzaminu.

Wasza droga na ścieżce taiji właśnie się rozpoczęła i będzie pełna wielu słonecznych, a czasem i deszczowych dni. Kiedy to praktyka Starego Stylu Yang utwierdzi was, że ćwiczyć warto z Energią Świadomego Ruchu, która wnosi w codzienność harmonię, zdrowie i poczucie zadowolenia z życia. A przede wszystkim zmienia dzień po dniu nasze ciała i umysł, dając możliwość odnalezienia coraz większej przestrzeni na spowolnienie i dopuszczenie do siebie wielu chwil spokoju i rozsmakowania się w świecie. Sto lat! Hip! Hip! Hurra!

Bardzo z was dumny Wasz nauczyciel Jan Gliński oraz cały czas wspierająca grupa taiji 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *