Podniesienie igły z dna morza

W poniedziałek w Muzeum Azji i Pacyfiku grupa początkująca osiągnęła kolejny etap na drodze edukacji – rozpoczęliśmy DRUGĄ CZĘŚĆ długiej formy Starego Stylu Yang – ten kto ćwiczy, wie co to oznacza!!! Jest to najtrudniejsza i najdłuższa część formy, którą zdaje się na egzaminach na najwyższy poziom jako tą, która przysparza najwięcej trudności. Bierze się to z tego, że posiada wiele ruchów na jednej nodze, plus skoki i skręty samego tułowia, przy zachowaniu stabilności podstawy ciała – i wiele jeszcze innych atrakcji. Oto kilka słów od Mistrza Ly o ruchu zwanym Podniesienie igły z dna morza, którego uczyliśmy się na zajęciach:

Hai di, 海底, czyli « dno morza » oznacza miejsce w podbrzuszu, w którym znajduje się punkt witalny o tej samej nazwie. Igła zhen jest aluzją do męskich organów płciowych. Nazwa tej sekwencji wywołuje obraz ataku na genitalia przeciwnika albo bezpośrednio palcami, albo przez złapanie i wyrwanie « igły ».

Dla przypomnienia filmik z formą Mistrza Denga Shihai – doszliszmy do 8:25′ minuty do pozycji zwanej Rozkładanie wachlarza (ale o tym będzie w następnym poście)

https://www.youtube.com/watch?v=Ja2BKK_aOJk

Na zajęciach pojawiły się nowe osoby, dla lepszego zobrazowania naszej rozgrzewki zapraszamy na teledysk z porannych ćwiczeń w Łazienkach, na którym widać właśnie jej elementy:  https://www.youtube.com/watch?v=3srx_eTH214

Na zakończenie dla motywacji i kontynuacji już archiwalny Wywiady z Adeptami Taiji Quan: https://www.youtube.com/watch?v=cZlcGgrHgeI

Czekamy na Was dziś, wtorek, grupa zaawansowana, oraz w czwartek, grupa początkująca, jak zwykle o 18:30,  w liceum przy ulicy Madalińskiego 22). Do zobaczenia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *