Qigong na wiosnę, jak zacząć ćwiczyć?

Coraz więcej słońca, dłuższe dni, a więc i więcej czasu na ćwiczenia! Dzisiaj zmiana czasu na letni, a może i propozycja na zmianę życia i naszych codziennych rytuałów. Dodania, bądź zamiany jednego z już istniejących przyzwyczajeń, np. kolejnych 20 minut przed monitorem komputera na 20 minut ćwiczenia qigongu, w parku, na skwerze obok naszego bloku, albo na balkonie, a może właśnie w pokoju przy otwartym oknie, czy też pod okiem doświadczonego instruktora w Studiu Dantian, w najbliższy poniedziałek, 1 kwietnia, o godz. 18.00? I to nie prima aprilis!

Jak i kiedy zacząć ćwiczyć?

Odwieczne pytanie większości z nas, a odpowiedź jest jedna – TERAZ! Pomóc w tym może japońska metoda małych kroków tzw. kaizen.

5 Kroków jak zacząć ćwiczyć Qigong?

  1. Przeczytać ten wpis do końca. Na końcu tekstu linki do filmików i ćwiczeń, strony, oraz informacja o najbliższych zajęciach qigongu.
  2. Dać sobie mentalną szanse na zmianę, poeksperymentować raz jeszcze w swoim życiu, wpuszczając powiew świeżości, co przekłada się na chęć do działania i co nas w stu procentach odmładza, dając poczucie radości i spełnienia, a przede wszystkim dobre samopoczucie.
  3. Spotkać nauczyciela, który od dziesięcioleci ćwiczy codziennie. Neurony lustrzane i dobre inspiracje pomagają, zacząć.
  4. Nastawienie do siebie i tego co się robi jest bardzo ważne, a może być tylko jedno, czyli optymizm i zaufanie, że się da, że można, że warto.
  5. Po przeczytaniu wstać, wziąć trzy głębokie oddechy (oczywiście przeponowo!), wyjść na spacer, nawet 15 minut i poszukać luźnego stroju na najbliższe zajęcia, kiedy poruszy się energią w ciele i dozna  ENERGII ŚWIADOMEGO RUCHU.

Informacje praktyczne

Zajęcia qigongu w najbliższy poniedziałek o 18.00, w Studiu Dantian, Słupecka 4/37 oraz w środę o 18.00, więcej informacji o qigongu na stronie: http://studiodantian.com/qigong/

Aby poczuć moc w ciele, oddychać spokojniej, warto ćwiczyć prawidłowo: poniżej linki do filmików-inspiracji, oraz ćwiczeń na start:

Link do pobrania zestawu ćwiczeń przygotowawczych, które są komplementarnym zestawem ćwiczeń energetycznym dobrym na start, dla każdego początkującego ćwiczącego.

https://fundacjadantian.com/cwiczenia/#ZESTAW_CWICZEN_PRZYGOTOWAWCZYCH_I

Archiwalny filmik, ale warto sobie przypomnieć jak wyglądają takie ćwiczenia i jak wzbudzają pracę organizmu do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *