SPACERUJEMY NA ZDROWIE | twoja rutyna twoją profilaktyką

Aby się zmienić nie musisz robić wielkich rzeczy.
Rób małe rzeczy w dużym przekonaniem.
Transformacja pójdzie za tobą.

TWOJA RUTYNA ZIMOWA – REGULARNE ZAJĘCIA QIGONGU | MAiP, ul. Solec 24 | poniedziałki, godz. 18.30

Wolisz zajęcia stacjonarne? Wspaniale! Wróciliśmy z regularnymi zajęciami do zaprzyjaźnionego Muzeum Azji i Pacyfiku. Są to warsztaty tematyczne, czerpiące z bogatej skarbnicy ćwiczeń qigongu o udokumentowanych walorach prozdrowotnych, takich jak Osiem Kawałków Brokatu, Sześć Leczących Dźwięków, ale również mniej znanych, jak Metoda 15 Ćwiczeń Qigongu Wudang. Do końca roku kolejne warsztaty poświęcimy harmonizowaniu pracy wybranych narządów wewnętrznych. Kolejno 28.11 – Śledziona, Żołądek i Trzustka, 05.12 – Nerki i Pęcherz Moczowy oraz 12.12 – Serce i Jelito Cienkie.

Zapisy poprzez formularz

NOWA KSIĄŻKA MISTRZA LY | TAIJIQUAN I TAOIZM | dostępna w naszym sklepie | PROPOZYCJA NA PREZENT

Taijiquan to poznanie filozofii taoistycznej poprzez ciało. Inspirowany pytaniem swojego Mistrza, profesora Deng Shihai, Antoine Ly przedstawia na stronach tej niewielkiej książki, swoją własną podróż.
Po prawie pięćdziesięciu latach codziennej praktyki, dzieli się osobistymi przekonaniami, doświadczeniem ale i metafizycznymi pytaniami, o to czym jest Dao? Jak zrealizować pragnienie zjednoczenia ze swoją Sztukę aby „dosiąść wiatru”? Jak powrócić do najwyżej Pustki? Praca ta rozszerza jego wcześniejszą książkę „La Nouvelle Lecture du Taijiquan”, polskie tłumaczenie: Nowe odczytanie Taijiquan (Wydawnictwo Dantian 2016 i 2021), biorąc za punkt wyjścia jej rozdział 5 – „Taijiquan, boks filozoficzny”. Autorem przedmowy i tłumaczem z francuskiego jest Jan Gliński, który od 25 lat ćwiczy pod kierunkiem Mistrza Ly.

Sklep Fundacji Dantian

RAZEM MASZERUJEMY PO ZDROWIE | Łazienki Królewskie, Stara Kordegarda, niedziele godz. 10.00

O chodzonymsporo już pisaliśmy. Badany na Wschodzie i Zachodzie przez placówki medyczne, okazał się skutecznym uzupełnieniem terapii antyrakowej. Od października organizujemy coniedzielne, prozdrowotne marsze Qigongu Guolin z elementami tzw. marszu afgańskiego i innych marszy oddechowych. Więcej do poczytania na naszym blogu.
Ale, teoria to jedno, a praktyka, drugie. Z niedzieli na niedzielę powiększa się liczba zainteresowanych takim świadomym chodzeniem. Profilaktycznie oraz jako uzupełnienie terapii medycznej. Aspekty społeczne również mają znaczenia bo w grupie raźniej i weselej. Jeśli w twoim otoczeniu, są osoby dla których te informacje mogą być cenne, przekaż je lub wybierzcie się razem. Spotykamy się w niedziele, przed Starą Kordegardą o godzinie 10.00, bez względu na pogodę. Stąd maszerujemy po zdrowie! Spotkania są bezpłatne.

Chętnych prosimy o wypełnienie krótkiego formularza

SZORSTKOŚĆ WONNEJ KORY | ciekawa propozycja zajęć artystyczno – ruchowych w MNW | 15 grudnia o 11.00
Zadam cię pytanie, czy znasz frotaż? Szczególna kolorystyka, faktura i struktura, którą możesz poznać na najbliższych zajęciach w Muzeum Narodowym. Frotaż to technika wymyślona latach 20. XX wieku przez artystę Maxa Ernsta. Jeśli ciekawi cię jak używać tradycyjnych materiałów, takich jak węgiel, sepia oraz sangwina i pastele, koniecznie wybierz się na to spotkanie. Poznasz struktury i faktury muzealnych dzieł, a przy tym umiejętność rysowania. Zapraszamy!
ZADBAJ O CIAŁO ZIMĄ NIE WYCHODZĄC Z DOMU | ciekawe propozycje na Platformie QiFit | dostępne również bezpłatnie
Nie chcesz wychodzić z domu ale czujesz że trzeba poćwiczyć? Zajrzyj na naszą Platformę Edukacyjną QiFit i znajdź inspirację. Instruktorzy dzielą się swoimi doświadczeniam i sposobami na dobre samopoczucie i zdrowie.
Świadomy ruch pobudzi twoją energię witalną. Spojrzysz na swoje ciało inaczej niż dotychczas. Zobaczysz ten zbiór elementów i całych układów precyzyjnie ze sobą połączonych i współgrających. Doceń niewyobrażalną ilość funkcji i działań, jakie dzieją się poza twoją świadomością w każdym momencie, każdego dnia. Twoim zadaniem jest dostarczyć energii i świadomego ruchu, aby to fenomenalne narzędzie, działało długo i dobrze.
Platforma Edukacyjna QiFit!

RUSZYŁA GRUPA POCZĄTKUJĄCA TAIJI | LO, ul.Madalińskiego 22 | wtorki i czwartki, godz. 18.30

Chcesz zadbać o swoją aktywność nadchodzącej zimy, a do tego poznać sposób na zdrowie, który możesz zgłębiać i praktykować o każdej porze roku, bez względu na wiek? Sprawne nogi, elastyczny kręgosłup to część benefitów. Zyska nie tylko twoje ciało. Nauka nowych ruchów, sekwencji długiej formy ręcznej taiji, wspaniale pobudzi twój mózg, który warto gimnastykować podobnie jak ciało. Jeśli chcesz dobrze czuć się w swoim ciele, zdobyć nowe doświadczenia i kompetencje, a może i w przyszłości zostać certyfikowanym instruktorem taiji, zapraszamy do grupy początkującej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *