Sześć medali w XIX Pucharze Polski Taijiquan dla Fundacji Dantian !

Jeszcze tydzień temu nie wiedzieliśmy co nas czekało w minioną sobotę…

W trakcie Narodowego Dnia Sportu 3 października dowiedzieliśmy, że już 10-ego odbędzie się  XIX Pucharu Polski Taijiquan w Warszawie, zorganizowany Polski Związek Wushu (PZWS). W ciągu paru dni wypełniliśmy formalności i dosłownie z marszu wystawiliśmy dziesięcioosobową ekipę (odwagi nam więc nie brakowało!). Przy okazji dowiedzieliśmy się, że zawodnicy od 18 do 39 lat klasyfikowani są jako seniorzy, od 40-60 jako starsi seniorzy, a powyżej 60-ciu jako weterani… cóż, PZWS to organizacja przede wszystkim nastawiona na sportowe wyczyny, niemniej pod jej skrzydłami mogą się równeż rozwijać tzw. tradycyjne formy wewnętrzne.

W trakcie zawodów mieliśmy okazję zobaczyć w akcji reprezentatów 6 klubów Wushu:

 • Klubu Sportowego Nanbei Tygrys Rzeszów
 • Polskiej Akademii Wushu Nan Bei Shen Long
 • Szkoły Tai Chi Warszawa
 • Tai Chi School Piotr Ziemba z Poznania
 • UKS Towarzystwa Tradycyjnego Taiji Chen,
 • UKS Warszawskiej Szkoły Wushu Sportowego

a wśród w nich mistrzów Polski i świata w obligatoryjnych formach sportowych. Było więc na co popatrzeć! Ponieważ ćwiczymy Stary Styl Yang, wystartowaliśmy w konkurencjach tzw. form tradycyjnych. Fundację Dantian reprezentowali:

 1. Aleksandra Duda
 2. Jan Gliński
 3. Małgorzta Jędrasik
 4. Katarzyna Kieraś-Kędziak
 5. Sławomir Kwiecień
 6. Anna Norenberg
 7. Tomasz Nowik
 8. Andrzej Piotrowski
 9. Marzena Rostkowska
 10. Tomasz Zieliński

Zdobyliśmy w sumie sześć medali w kategorii Taijiquan Różne Style: dwa srebrne: Jan Gliński i Marzena Rostkowska oraz trzy brązowe: Anna Norenberg, Aleksandra Duda i Andrzej Piotrowski oraz brązowy medal za Taijiquan z mieczem: Jan Gliński. Składamy gratulacje wszystkim naszym zawodnikom za postawę i wyniki!!!

Zaś kluby wystawiające zawodników w ośmiu obligatoryjnych formach sportowych wróciły do domu uginając się od ciężaru medali i pucharów. Serdecznie gratulujemy im wszystkim!!!

Co bardzo ważne, impreza pozwoliła nam na nawiązanie osobistych kontaktów z zawodnikami i ich trenerami z szeregu klubów. Będziemy się starali wymieniać z nimi doświadczenia oraz startować w następnych zawodach organizowanych przez PZWS, jeśli znajdzie się miejsce dla form tradycyjnych.

Puchat-Taiji_2015

Puchat-Taiji_2015_4Puchat-Taiji_2015_5

Puchat-Taiji_2015_6

Puchat-Taiji_2015_2

Komentarze o “Sześć medali w XIX Pucharze Polski Taijiquan dla Fundacji Dantian !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *