Trzy zasady: paradoks, humor i zmiana…!

Cóż bardziej może pobudzić na cały dzień jak solidna porcja świadomego ruchu i wędrówka. Bo przecież to ruch, przemieszczanie, droga – sprawiają, że czujemy że żyjemy!

Zaglądając do filmoteki domowej, a w niej do filmu „Siła spokoju – Peacefull Warrior”, usłyszmy od głównych bohaterów:

„Życie – jest tajemnicą nie trać czasu na próby  jej rozwikłania. Humor – poczucie humoru zwłaszcza na swój temat to ogromna siła. Zmiana – nic nie pozostaje takie samo (…)”

Tak więc z dużą dozą życia i poczucia humoru, ćwiczymy w Domu Lekarza Seniora robimy to regularnie, pamiętając o sprawach prostych, ale pełnych uwagi, które pomagają w świadomym, zrównoważonym życiu.

Mini przepis w 3 minuty, na cały dzień i długie życie:

  • utrzymać prawidłowe ułożenie ciała, zachowując prosty kręgosłup,
  • uprawiać i to na co dzień pogłębiony, przeponowy oddech,
  • zaopatrzyć się w pełnię koncentracji na wykonywanych ruchach, ćwiczeniach, czynnościach,
  • wyszkolić uwagę, aby skierowana podążała do wewnątrz, najlepiej w miejsce, które chcemy wzmocnić, albo oczyścić – sic!

Na deser i przed snem: wizualizacja czyli wyobrażanie sobie leczących energii w postaci światła w ciepłym, kojącym kolorze. Wizualizowanie oczyszczania, obmywania czy napromieniowywania, leczącą energią naszych organów wewnętrznych, daje nam możliwość samoleczenia i wzmożenie poczucia obecności.

Człowiek to istota duchowa, dlatego też pielęgnowanie jedynie naszego wymiaru fizycznego to jeszcze za mało! Dobrze wykonana gimnastyka bez wątpienia przyniesie korzyści, ale dodanie świadomie skoncentrowanej uwagi, wyobraźni i intencji powoduje że stajemy się kreatorami naszego życia!

To świadome bycie tu i teraz, obecność, daje spokój i szczęście 🙂 Jeśli jeszcze nie widzieliście, zobaczcie koniecznie film: „Siła Spokoju – Peacefull Warrior”

https://www.youtube.com/watch?v=qxFDj1BtNiI

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *