Uderzenie przeciwnika w uszy

Uwaga, uwaga, jest czym się pochwalić, przed Świętami Wielkanocnymi nasza grupa początkująca dotarła do końca II części formy!

W nagrodę, prosto z książki Mistrza Ly, o historii podziału formy oraz opis ruchu Uderzenie przeciwnika w uszy:

„Forma taijiquan starego stylu Szkoły Yang Yangjialaojia taijiquan została podzielona na trzy nierówne części zawierające w sumie 108 ruchów.

W latach 90-tych ubiegłego wieku, Mistrz-Profesor Deng Shihai dokonał podziału formy na 4 części o podobnym czasie trwania (około 6 minut każda) w celu ułatwienia nauki, przechodzenia na wyższe poziomy i współzawodnictwa”.

Tak, że od tego czasu mamy cztery części, co nie oznacza, że są prostsze w wykonaniu … ale odwagi – jest przynajmniej czego się uczyć 🙂 Tak więc:

Uderzenie przeciwnika w uszy

” Sekwencja zaczyna się od uwolnienia się z uścisku obejmującego nas przeciwnika dzięki podwójnemu peng rękami w dół, przy jednoczesnym podniesieniu kolana i stopy, po którym następuje uderzenie obszaru uszu pięściami lub ewentualnie dłońmi”.

Czekamy na Was w najbliższy czwartek o 18:00 w Liceum przy ul. Madalińskiego 22, zajęcia jak najbardziej się odbędą i będziemy szlifować I i II część, aby przez Święta mieć wszystko w jednym palcu / pięści – w końcu to Taiji- quan (czyli pięść!)

Mistrz-Deng-Shihai_Uderzenie-przeciwnika-w-uszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *