Trening weekendowy, adepci taiji w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Kto rano wstaje…

Kwiecień przywitał nas powrotem zimy w pięknej, zimowej scenerii Łazienek Królewskich i nasz poranny trening taiji i qigongu miał w sobie coś z magii.

W teorii Pięciu Elementów (Pięciu Żywiołów, Pięciu Faz), energetyczną sygnaturą zimy jest Woda. W Tao Te Ching, Lao Tzu porównuje Dao do wody. Naszą intencją powinno być zawsze życie według słów „naśladuj wodę…”; zawsze delikatnie poruszając się, podążając swoim torem z cichą, miękką determinacją, odnajdując swój własny poziom.

Zimą nawet woda „zatrzymuje się”, zamarza, przestaje płynąć, odpoczywa. Spada z nieba jak płatki śniegu; zestala się w lustrzaną taflę jeziora lub stawu. Jeśli rzeczywiście staramy się naśladować wodę, musimy także umieć się zatrzymać i odpoczywać.

Kiedy ciało odpoczywa, umysł zyskuje czas na refleksję, a duch otrzymuje energię do odmłodzenia ciała. To sekret długiego i szczęśliwego życia.
 
Od lat ćwiczymy w weekendy w Łazienkach Królewskich i to pomaga nam żyć w zdrowiu, fizycznym i psychicznym. Regularna praktyka qigongu i taiji działa, zwłaszcza w grupie życzliwych sobie ludzi, emanujących pozytywną energią. Każdy może za nami ćwiczyć, wystarczy przyjść!
 
Znajdziecie nas przed Starą Kordegardą, niezależnie od pogody, ponieważ, jak się mówi, nie ma złej pogody, a jedynie złe ubrania! Spotykamy się o godz. 9.00 -10.30 Zapraszamy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *