Warsztaty Ba Duan Jin („Osiem Kawałków Brokatu”), 28 czerwca (sobota), 13:00-14:00, Łazienki Królewskie

W sobotę, 28 czerwca, o 13:00, zapraszamy na godzinne warsztaty Ba Duan Jin, w strefie leżakowania przy Starej Kordegardzie ( w razie deszczu – w pobliskim pawilonie-namiocie  w podkowie Podchorążówki).

Ba Duan Jin („Osiem Kawałków Brokatu”) jest zestawem ośmiu ćwiczeń dynamicznego qigongu, o ponad 1000-letniej historii, z których każde usprawnia funkcjonowanie wybranych organów wewnętrznych, a jako kompletny zestaw – całego organizmu.

Ćwiczenia, które określamy mianem qigongu (chi kungu; czyt. czi kungu) mają w Chinach ponad 4000 lat nieprzerwanej, udokumentowanej  historii. Poprzez wzmocnienie i uregulowanie przepływu qi (chi) – energii życiowej – w organizmie, regularne praktykowanie qigongu wpływa na polepszenie ogólnej kondycji psychofizycznej,  mając rozliczne zastosowania zarówno w profilaktyce zdrowotnej, jak i w lecznictwie.

Uczestnicy warsztatów nauczą się  najprostszej, niemniej dostarczającej szeregu korzyści zdrowotnych, formy  Ba Duan Jin, propagowanej przez mistrza Lam Kam Chuen.

Informacje o innych atrakcjach Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich w kategorii Sobotnie Happeningi można znaleźć na http://www.lazienki-krolewskie.pl/strefaciszy/SOBOTNIE-HAPPENINGI.html.