Wudang qigong

Początek 14.01.22 godz. 19.00 | MDK, ul. Łazienkowska 7

Zapraszamy na wspaniałą podróż śladami mistrzów qigongu, w góry Wudang w południowo-wschodnich Chinach! To będzie nietypowa podróż, tak jak nietypową gimnastyką jest praktykowanie qigongu, ponieważ jak w każdym systemie wewnętrznych sztuk energetycznych ważny jest nie tylko ruch, ale przede wszystkim odpowiedni oddech oraz koncentracja umysłu.
Góry Wudang to centrum neigong, czyli medytacyjno-duchowych ćwiczeń, tzw. wewnętrznych sztuk walki: taijiquan, xingyiquan i baguazhang.
Jednym z systemów qigongu Wudang, praktykowanych w słynnym Klasztorze Purpurowej Chmury (Zi Xiao Gong) była tzw. metoda 15 ćwiczeń. Dopiero od początku XX wieku nauczana poza klasztorem. Teraz i ty masz możliwość poznać te ćwiczenia i dołączyć je do własnej praktyki. Wyobraź sobie niezwykłe góry Wudang, symboliczne nazwy zestawów ćwiczeń, np. „Cztery słonie wzmacniają energię Yin nerek”, „Żółw połyka energię Yang”, „Tygrys obala górę”, czy „Smok i tygrys spotykają się” oraz siebie, jako adepta na drodze samopoznania i dołącz do zajęć.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w każdym przypadku obowiązują wcześniejsze zapisy. Zarezerwuj wstępnie miejsce wypełniając formularz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *