Z kamerą wśród ludzi – rozpoczęliśmy Festiwal Lampionów w Łazienkach Królewskich

Dziś rozpoczęliśmy w Łazienkach pięcio – weekendowy cykl ćwiczeń różnych form qigongu. Było nas około 50 osób, którym dziękujemy za zainteresowanie i sumienna ćwiczenie.

Na naszą poranną praktykę załapała się i TVP Warszawa, ale nie obawiajcie się wydaje się, że była to jednorazowa wizyta, choć mamy nadzieję, że nie Wasza ☺.

Dla wszystkich śpiochów i wyjazdowych, krótko o tym co robiliśmy: kompletny zestaw ćwiczeń przygotowawczych w tradycji Starego Stylu Yang Taiji Quan, a na zdjęciach niektórym już znane ćwiczenie z przekazywaniem energii do koniuszków palców oraz rotacje barków i skłony na boki, aktywizujące ważne meridiany szeregu organów wewnętrznych.

Czekamy na Was za tydzień, tym razem przygotujcie się na Zhan Zhuang („stojąc jak drzewo”). A w międzyczasie zachęcamy do codziennej praktyki tego czego uczyliśmy się dzisiaj, również dlatego, ze każde następne warsztaty będziemy zaczynali od tego zestawu. A po miesiącu prawidłowo wykonywanych, codziennych ćwiczeń, gwarantujemy dużo lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne ☺.